Ko mus moko pasaka: kaip asilas nustojo dainuoti. IN

Tikslas. Supažindinkite vaikus su itališka pasaka „Kaip asilas nustojo dainuoti“ (aranž. J. Rodari). Padėkite vaikams perpasakoti trumpus tekstus be reikšmingų praleidimų ar pasikartojimų.

Preliminarus darbas. Paklausk muzikos vadovas papasakokite vaikams, kad dainininkų vyrų balsai yra skirtingi – bosas, baritonas, tenoras ir patvirtinkite istoriją muzikiniais fragmentais.

Pamokos eiga

„Šiandien supažindinsiu jus su labai protinga itališka pasaka „Kaip asilas nustojo dainuoti“, adaptuotą Gianni Rodari. Žinome jo pasaką „Stebuklingasis būgnas“, – pamoką pradeda mokytojas.

Mokytojas skaito arba pasakoja naują pasaką.

Senovėje asilas, kaip pasakojama, dainavo geriau nei tenoras.

Vieną dieną visi gyvuliai susirinko į pasitarimą, o liūtas, kuris buvo jų karalius, paklausė:

- Kuris iš jūsų gražiausias?

- Taip, taip! – iš karto sušuko asilas.

-Gerai, tu pati gražiausia.

- Kas stipriausias?

- Taip, taip! - sušuko asilas, kol kiti gyvūnai nespėjo atidaryti burnos.

„Gerai“, - pasakė liūtas. - Kas čia kvailiausias?

- Taip, taip, taip! - Asilas skubiai sušuko, bijodamas, kad jį aplenks.

Visi gyvuliai pradėjo juoktis, o vargšas asilas iš gėdos prarado gražų balsą. Ir nuo to laiko viskas, ką jis gali padaryti, yra riaumoti:

- Taip, taip, taip!

„Kiek iš jūsų, kaip ir aš, manote, kad tai labai protinga ir pamokanti pasaka? – pokalbį tęsia mokytoja. - Ar gali tai įrodyti?

(Įsitikinkite, kad kalba teisinga.) Kaip suprantate žodį pamokantis(pasakojimas)?

Prisiminkime, ką liūtas norėjo sužinoti iš gyvūnų? (Kas yra gražiausias, stipriausias ir kvailiausias.) Kas nutiko? Gaila, žinoma, kad asilas prarado gražų balsą ir nuo to laiko visi asilai visose pasaulio šalyse riaumoja: "Eeyore!" Eeyore! Eeyore!“

Kaip žmonės vadina tuos, kurie elgiasi kaip asilas iš pasakos?“

Mokytojas dar kartą skaito istoriją. Tada pasiūlo perpasakoti asmeniškai. Mokytojas pasirenka vaiką, kuris vaidins asilo vaidmenį, o „asiliukas“ paskiria liūtą. Mokytojas pasakoja istoriją autoriui.



Tada perpasakojimas kartojamas su naujais atlikėjais.

7 pamoka. Darbas su siužetu

Tikslas. Sužinokite, kaip vaikai įvaldė gebėjimą pavadinti paveikslėlį ir sudaryti pasakojimo planą.

Pamokos eiga

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į bet kurį paveikslėlį iš serijos, skirtos kalbos ugdymui darželyje. Jis klausia, apie ką paveikslas ir kaip jį pavadinti. Kartu jis primena, kad paveikslo pavadinimas turi atspindėti jo turinį ir, jei įmanoma, būtų trumpas.

Mokytoja išklauso vaikų atsakymus ir kviečia išrinkti sėkmingiausią vardą. Jei reikia, pateikia savo vardo versiją.

„Įsivaizduokite, kad pagal šį paveikslėlį turite sukurti istoriją“, – tęsia pokalbį mokytoja. - Nuo ko pradedi? Atminkite, kad pirmoji frazė gali labai sustiprinti istoriją.

Išklauso vaikų atsakymus ir, jei reikia, pasiūlo savo įžanginę frazę.

Toliau mokytoja primena vaikams, kad pernai jie išmoko planuoti pasakojimą pagal paveikslėlį. Jis susimąsto, kas tai yra, ir pasiūlo sudaryti istorijos planą. Tada įvertina siūlomus variantus (3-4 atsakymai).

„Yra įžanga, yra planas. Belieka užbaigti istoriją įvertinant visą paveikslą. Kas turi kokių galimybių?"

Mokytojas pakviečia vieną iš vaikų sukurti istoriją pagal paveikslėlį. Tada jis klausia vaiko, ar jam buvo lengva pasakyti.

Mokytojas paaiškina vaikams, kad vadovaudamiesi planu, jie gali išvengti pasikartojimų ir nereikalingų pasakojimų žodžių, pavyzdžiui: „ir tada“, „ir taip pat“, „ir čia“.

„Taigi, ko mes šiandien išmokome? – klausia mokytoja.

Pamokos pabaigoje jis pasiūlo žaisti žaidimą „Sugalvojau daiktą“.

Mokytojas spėja apie objektą, o vaikai, bandydami jį atspėti, užduoda pagrindinius klausimus, pavyzdžiui: „Gyvas? Negyvas? Kambaryje? Gatvėje? Didelis? Sunkus? Pagamintas iš…"

Jei lieka laiko, mokytojas gali pakviesti vaikus atspėti kitą jo suplanuotą objektą.

8 pamoka. Pokalbis apie A. Puškiną

Tikslas. Papasakokite vaikams apie didįjį rusų poetą; sukelti džiaugsmo jausmą suvokus jo eilėraščius ir norą išgirsti kitus poeto kūrinius.

Pamokos eiga

Mokytoja vaikams perskaito 2-3 fragmentus iš A. Puškino kūrybos: „Liūdnas laikas! Akių žavesys...“ (iš eilėraščio „Ruduo“), „Audra uždengia dangų tamsa...“ (iš eilėraščio „ Žiemos vakaras“), „Prie Lukomorye yra žalias ąžuolas...“ (iš eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“). Tada jis klausia vaikų, ar jie pažįsta šių poetinių eilučių autorių. Ir jis patikslina: „Ką tu žinai apie Aleksandrą Sergejevičių Puškiną?

Mokytojas pasakoja vaikams apie didįjį rusų poetą: „Mūsų šalyje nėra žmogaus, kuris nebūtų skaitęs Puškino kūrybos. Daugelis iš jūsų jau girdėjo pasakojimus apie kunigą ir jo darbininką Baldą, apie mirusią princesę ir septynis herojus, apie auksinį gaidį, apie Ruslaną ir Liudmilą. Šias pasakas išgirsite ne kartą, nes jos dažnai skaitomos per radiją, o pagal jas teatruose statomi spektakliai. Pagal Aleksandro Sergejevičiaus Puškino darbus buvo sukurti animaciniai filmai ir filmai. Ir labai greitai šias nuostabias pasakas galėsite skaityti patys“.

Pamokos pabaigoje mokytoja skaito ištraukas iš „Pasakos apie mirusią princesę ir septynis riterius“ ir „Pasakos apie carą Saltaną...“ (vaikų pasirinkimas).

Spalio mėn

1 pamoka. Leksiko-gramatikos pratimai

Tikslas. Suaktyvinkite vaikų kalbą.

Pamokos eiga

Mokytoja klausia vaikų, koks metų laikas ir koks mėnuo pakeitė rugsėjį.

„Ruduo, ruduo“, – sako mokytoja. "O ką mes galime pasakyti apie rudenį - rudenį - rudenį?"

Mokytojas įvertina vaikų atsakymus, pagiria už gebėjimą įsiklausyti į užduotį ir pateikia jų pasirinkimo variantus: rudeninis blogas oras, rudeninis šlapdriba, rudens lapas, rudeniška nuotaika ir kt.

„Rudenį ir žmonės, ir gyvūnai ruošiasi žiemai“, – primena mokytojas.


Ežiukas išėjo pasivaikščioti
Taip, rinkti grybus.

Kaip manote, kokius grybus jis aptiko?

Daugelis žodžių turi susijusių žodžių, pavyzdžiui: ežiukas - ežiukas... ( ežiukas - ežiukas - ežiukas - ežiukas)».

Tada mokytojas kviečia vaikus atlikti pratimą „Vienas - daug“: „Yra vienas garnys, bet yra daug ... (garniai), viena pakelis cukraus, bet daug... (pakuotės), viena kojinė, bet daug... (kojinės), viena kojinė, bet daug... (kojinės), viena ausis, bet daug... (ausys).

„Dabar padėk man užbaigti sakinius“, – prašo mokytoja:

– Jeigu atkreiptume dėmesį per kalbos raidos pamokas, tai...

- Norint gerai mokytis, reikia...

– Augame sveiki ir stiprūs, nes...

„Kai grįšime iš pasivaikščiojimo, tada...“

Išklausęs vaikų atsakymus, mokytojas pakartoja visą sakinį.

Mokytojas kviečia vaikus klausytis eilėraščio:


Išbandžiau įvairių gėrimų,
Auksines sultis gėriau pilnu puodeliu.
Jie – nemenkinu ​​– puikūs,
Bet jie blyški, palyginti su jogurtu.
A. Smirnovas

„Kokius gėrimus mėgsti? – klausia mokytoja. - Pirmenybę teikia - tai reiškia... (renkasi iš daugelio kitų, myli)».

2 pamoka. A. Feto eilėraščio „Trūksta kregždžių...“ išmokimas mintinai.

Tikslas. Padėkite vaikams prisiminti A. Feto eilėraštį „Kregždžių trūksta...“.

Pamokos eiga

„Gyvename Rusijoje, šalyje su didžiulė teritorija. Visą dieną skridau iš Maskvos į Chabarovską. Jei būčiau keliavęs traukiniu, kelyje būčiau praleidęs septynias aštuonias dienas, tai yra visą savaitę. IR klimato sąlygos skirtinguose šalies regionuose skiriasi. Kai kur pietuose dar karšta, o šiaurėje jau sniegas. O mes turime?

Kiekviena teritorija turi savo rudens ženklai. Tačiau yra ir įprastų. Anksčiau ar vėliau jie praneš apie save. Kaip ir šiame nuostabiame rusų poeto Afanasijaus Feto eilėraštyje:


Kregždės dingo
Ir vakar išaušo
Visi bokštai skraidė
Taip, jie mirgėjo kaip tinklas
Ten, virš to kalno.

Vakare visi miega,
Lauke tamsu.
Nukrenta sausas lapas
Naktį vėjas pyksta
Taip, į langą beldžiasi...

Gražus eilėraštis? Skanus, elegantiškas."

Mokytojas pakartoja eilėraštį, paprašęs vaikų prisiminti rudens ženklus.

Tada vaikai paeiliui įvardija ženklus, o mokytojas perskaito atitinkamas eilėraščio eilutes. Kartu patikslina: „Ar kregždžių nebėra? Kur jie pasislėpė? O bokštai skraidė ir blykčiojo kaip tinklas, kada? (Vakare, auštant.)

Mokytojas atkreipia dėmesį į neįprastą skraidančio paukščių pulko palyginimą su tinklu. Tada mokytojas dar kartą perskaito eilėraštį, kviesdamas vaikus pakartoti jį su juo, bet be balso. Rodo, kaip tai daroma. (Ši technika yra veiksminga priemonė treniruoti sąnarių aparatą.)

Mokytojas išreiškia įsitikinimą, kad šis eilėraštis, jei perskaitys jūsų šeimą, juos labai pradžiugins.

"Beje, kas yra jūsų giminaičiai?" - paaiškina mokytojas ir prašo įvardyti žodžius-giminaičius: „Giminės - giminaičiai ... (tėvai, gimę, kilmės dokumentas, gimdymo namai)».


„Atidarykite čiaupą ir išeis vanduo.
Kaip ji čia atsirado?
Atsakyk! (Vaikai dažnai nepaiso žodžio „čiaupas“ ir dalijasi žiniomis apie tai, iš kur gaunamas vanduo.)
O atsakymas paprastas:

Namuose, sode, darže
Įrengėme santechniką."
Tada mokytojas parodo vaikams bet kokį painų paveikslėlį ir paaiškina užduotį: „Duodu jums tris minutes pažiūrėti į paveikslėlį. Tai darydami negalite kalbėti. Tada tu man pasakysi, kas su juo negerai. Aš laikau... Parodyk (ant pirštų, ant kortelių iš matematikos rinkinio), kiek nesąmonių atradai. Dabar išvardink, kas negerai paveikslėlyje.
Pirmiausia mokytojas išklauso tuos vaikus, kurie pastebėjo mažiausiai pažeidimų.
Pamokos pabaigoje mokytoja apibendrina: „Esame įsitikinę, kad būti dėmesingam nėra lengva. Pamokose mokysimės būti dėmesingi“.

2 pamoka. Vasaros istorijos

Tikslas. Padėkite vaikams kurti istorijas iš Asmeninė patirtis, išmokite atrinkti daiktavardžius būdvardžiams.
Preliminarus darbas.„Moksleiviams duodama namų darbų, – sako mokytoja, – ir aš noriu tau duoti namų darbus. Prisiminkite įdomų įvykį, nutikusį jums vasarą. Galite pasitarti su tėvais“.

Pamokos eiga

„Šiandien išgirsime jūsų vasaros istorijas“, – pokalbį pradeda mokytoja. "Bet pirmiausia pagalvokite, kaip pradėti istoriją." Kokie bus pasiūlymai?
Mokytojas išklauso vaikus ir įvertina jų atsakymus. Primena, kad reikia kontroliuoti savo kalbą, vengti pasikartojimų ir nereikalingų, nereikalingų žodžių.
Mokytojas gali pasiūlyti vaikams savo vasaros istoriją kaip modelį.
Tada pasigirsta keletas istorijų.
Pastebėjus, kad vaikai pradeda pavargti, mokytojas gali pakviesti juos atlikti didaktinę pratimą „Išsirink žodį“, prieš tai informavęs, kad likusias vasaros istorijas būtinai išgirs vėliau.
„Rusų kalba labai turtinga“, – sako mokytoja. – Kaip manai, ar jis turtingas? Pinigai? Brangūs akmenys? Rusų kalba turtinga žodžių įvairove. Daugelis kitų žodžių gali būti derinami su tuo pačiu žodžiu. Pavyzdžiui, aš pasakysiu žodį mėlyna, ir pridedi... Žydras dangus, mėlynos akys, mėlynas šalikas... Ir kokius žodžius galima parinkti, kad atitiktų žodį šviežias (gilus...)

3 pamoka. Garsinė kalbos kultūra (testas)

Tikslas. Sužinokite, kaip vaikai įvaldo įgūdžius, kurie buvo lavinami vyresnėje grupėje.

Pamokos eiga

Mokytojas paprašo vaikų paaiškinti, kokie daiktai yra prieš juos ir kodėl jie reikalingi kalbos raidos pamokoje (lustai (maži daiktai), paveikslėliai iš matematikos rinkinių, popieriaus lapeliai, pieštukai).
Mokytojas stebi, kaip teisingai vartoja žodžius ir sudaro sakinius.
Paskui skaito A. Šabunino „Knygėlę skaičiuojant“:


Mes ėjome
Avinai
Pakeliui,
Sušlapo
Į balą
Kojos.
Kartą,
du,
trys,
Keturi,
Penkios.
Tapk
Kojos
Nuvalykite.
Kas su nosine
Kas yra skuduras
Kas turi skylėtą kumštinę pirštinę.
Mokytoja paaiškina vaikams užduotį: „Dar kartą pasiklausykite juokingo skaičiavimo eilėraščio. Būk atsargus. Suskaičiuokite žodžius su garsu ts ir pasiimk norimą kortelę... (Du žodžiai.) Dabar aš pakartosiu skaičiavimo rimą, o jūs skaičiuojate žodžius su garsu h ir pasiimti atitinkamą kortelę. (Trys žodžiai.)
O dabar labai sunki užduotis. Suskaičiuokite žodžius su garsu R. (Dešimt žodžių.) Nesvarbu, kad padarėte klaidą. Bet tai, kad nedirbi savarankiškai, yra blogai.
Dabar nauja užduotis. Greitai nubrėžkite trijų langelių tinklelį. Pažymėkite skaitikliu (-iais) žodžio vietą krūtinė(arba mazgas) pasigirsta garsas h; žodyje apsiaustas- garsas sch, žodyje žemės vabalas- garsas ir.
Parodykite (galite naudoti pirštus), kiek garsų girdite, kai sakau ka-. Kaip manote, ar tai žodis ar žodžio dalis? Pabandykime prisiminti žodžius, prasidedančius nuo ka-: košė, nendrė, kanarėlė-. Jūs prisiminėte ir net tada su mano užuomina tik kelis žodžius, prasidedančius ka-. Tiesą sakant, tokių žodžių rusų kalboje yra labai daug. Atsiverkime žodyną: šernas, kulnas, džentelmenas, akmuo, varteliai, kariūnai, kaktusas, incidentas.
Ar žinai visus žodžius? Kas yra kariūnas? O džentelmenas? Kas yra incidentas?
Tada mokytojas paaiškina, koks metų laikas ir koks mėnuo.
„Rugsėjis – pirmasis rudens mėnuo. Kaip manote, koks yra žodis ar sakinys, kurį ką tik pasakiau? Dažnai sakinyje yra keli žodžiai. Šiame sakinyje jų..? (Keturi.) Pavadinkite žodžius tokia tvarka, kokia jie yra sakinyje.
Pamokos pabaigoje mokytojas klausia vaikų, ko jie šiandien išmoko.
"Ir taip pat, - priduria mokytojas, - mes mokėme dėmesį.

4 pamoka. Leksiko-gramatikos pratimai

Tikslas. Suaktyvinkite vaikų žodyną. Padėkite ikimokyklinukams tiksliai apibūdinti dalyką ir teisingai sudaryti sakinius.

Pamokos eiga

Mokytojas pasakoja vaikams, kad šiandien jis sužinos, kaip sėkmingai būsimieji moksleiviai įvaldo gimtąją kalbą ir koks turtingas jų žodynas. Tada jis duoda vaikams užduotį: „Kokiais žodžiais galite atsakyti į klausimą „kas tai? (Kartais vaikams reikia užuominos, pavyzdžiui, gyvūno vardo.) O į klausimą „kas tai yra“?
Prisiminkite žodžius, kurie atsako į klausimus: „Kuris? (Mėlyna.), "Kuris?" (Saldus.), "Kuris?" (Šalta.)
Išvardinkite, ką žmogus gali padaryti. Prisiminkite gyvūnų įpročius“.
Toliau mokytoja parodo vaikams skirtingų maišelių paveikslėlį ir išsiaiškina, su kokiu krepšiu jie eis į mokyklą rugsėjį.
„Kam reikia likusių krepšių ir už ką? – patikslina mokytoja.
Mokytoja, pasiūliusi pažiūrėti į skrybėlių paveikslėlį (iš to paties vadovo), klausia: „Kas kokią kepurę dėvės mokykloje? O kam ir kokiais atvejais prireiks kepuraitės (taškinės skarelės)?“

5 pamoka. Kam skirti eilėraščiai?

Tikslas. Kalbėkite su vaikais apie tai, kodėl žmonės rašo, skaito ir deklamuoja poeziją. Sužinokite, kokios programos eilėraščius prisimena vaikai.

Pamokos eiga

Mokytoja rodo vaikams eilėraščių rinkinius: vieno autoriaus ir skirtingų autorių, įprastinius ir dovanų leidimus. Jis aiškina, kad visose šiose knygose yra eilėraščių: apie meilę, gamtą, žmogaus džiaugsmus ir vargus, rimtų ir humoristinių eilėraščių. Tada jis siūlo aptarti keletą klausimų:
– Kodėl žmonės rašo poeziją?
– Kaip iš klausos atpažinti eilėraštį? (Eilėraštyje eilutės rimuotos, labai ritmingos. Papildomas arba nelabai tikslus žodis gali sutrikdyti šį ritmą.) Prisiminkite, kaip Dunno kūrė eilėraščius, kaip kentėjo ir atsisakė būti poetu.
– Ar visi gali rašyti tikrai gerą poeziją? Štai keletas, pavyzdžiui:


Žiemos rytas
(ištrauka)

Po mėlynu dangumi
Nuostabūs kilimai,
Blizga saulėje, sniegas guli,
Vien tik skaidrus miškas juoduoja,
O eglė žaliuoja per šalną,
Ir upė blizga po ledu.
A. Puškinas

– Klausytis poezijos, žinoma, malonu, bet ar verta jos mokytis mintinai?
Išklausęs vaikų samprotavimus, mokytojas apibendrina: „Kuo daugiau gerų eilėraščių išgirsite ir prisiminsite vaikystėje, tuo turtingesnė, šviesesnė ir išraiškingesnė bus jūsų kalba. Aplinkiniams visada patinka pokalbis su draugišku, kultūringu žmogumi. Kultūringas žmogus – gerų manierų ir sodrios, vaizdingos kalbos žmogus.
Viduryje ir senesnės grupės išmokome labai gerų eilėraščių. Prisiminkime juos“.
Mokytoja skaito pirmąsias eilutes iš rusų liaudies dainų: „Šešėlis-šešėlis-prakaitas“, „Senelis norėjo virti žuvienės“; iš Y. Kušako eilėraščių „Elniukai“, A. Barto „Žinau, ką reikia sugalvoti“, I. Surikovo „Vaikystė“, V. Orlovo „Pasakyk man, miško upe“, I. Belousovo „Ruduo“ “.
Mokytojas prašo vaikų perskaityti bet kurį eilėraštį (išgirsta 2-3 atsakymai). Jei vaikai pamiršo programinius eilėraščius, jiems reikia perskaityti 2–3 kūrinius. (Programos eilėraščius taip pat reikėtų skaityti ne pamokoje.)

6 pamoka. Italų pasakos „Kaip asilas nustojo dainuoti“ atpasakojimas

Tikslas. Supažindinkite vaikus su itališka pasaka „Kaip asilas nustojo dainuoti“ (aranž. J. Rodari). Padėkite vaikams perpasakoti trumpus tekstus be reikšmingų praleidimų ar pasikartojimų.
Preliminarus darbas. Paprašykite muzikos vadovo pasakyti vaikams, kad dainininkų vyrai turi skirtingus balsus – bosą, baritoną, tenorą, ir patvirtinkite istoriją muzikiniais fragmentais.

Pamokos eiga

„Šiandien supažindinsiu jus su labai protinga itališka pasaka „Kaip asilas nustojo dainuoti“, adaptuotą Gianni Rodari. Žinome jo pasaką „Stebuklingasis būgnas“, – pamoką pradeda mokytojas.
Mokytojas skaito arba pasakoja naują pasaką.

Senovėje asilas, kaip pasakojama, dainavo geriau nei tenoras.
Vieną dieną visi gyvuliai susirinko į pasitarimą, o liūtas, kuris buvo jų karalius, paklausė:
- Kuris iš jūsų gražiausias?
- Taip, taip! – iš karto sušuko asilas.
-Gerai, tu pati gražiausia.
- Kas stipriausias?
- Taip, taip! - sušuko asilas, kol kiti gyvūnai nespėjo atidaryti burnos.
„Gerai“, - pasakė liūtas. - Kas čia kvailiausias?
- Taip, taip, taip! - Asilas skubiai sušuko, bijodamas, kad jį aplenks.
Visi gyvuliai pradėjo juoktis, o vargšas asilas iš gėdos prarado gražų balsą. Ir nuo to laiko viskas, ką jis gali padaryti, yra riaumoti:
- Taip, taip, taip!
„Kiek iš jūsų, kaip ir aš, manote, kad tai labai protinga ir pamokanti pasaka? – pokalbį tęsia mokytoja. - Ar gali tai įrodyti?
(Įsitikinkite, kad kalba teisinga.) Kaip suprantate žodį pamokantis(pasakojimas)?
Prisiminkime, ką liūtas norėjo sužinoti iš gyvūnų? (Kas yra gražiausias, stipriausias ir kvailiausias.) Kas nutiko? Gaila, žinoma, kad asilas prarado gražų balsą ir nuo to laiko visi asilai visose pasaulio šalyse riaumoja: "Eeyore!" Eeyore! Eeyore!“
Kaip žmonės vadina tuos, kurie elgiasi kaip asilas iš pasakos?“
Mokytojas dar kartą skaito istoriją. Tada pasiūlo perpasakoti asmeniškai. Mokytojas pasirenka vaiką, kuris vaidins asilo vaidmenį, o „asiliukas“ paskiria liūtą. Mokytojas pasakoja istoriją autoriui.
Tada perpasakojimas kartojamas su naujais atlikėjais.

7 pamoka. Darbas su siužetu

Tikslas. Sužinokite, kaip vaikai įvaldė gebėjimą pavadinti paveikslėlį ir sudaryti pasakojimo planą.

Pamokos eiga

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į bet kurį paveikslėlį iš serijos, skirtos kalbos ugdymui darželyje. Jis klausia, apie ką paveikslas ir kaip jį pavadinti. Kartu jis primena, kad paveikslo pavadinimas turi atspindėti jo turinį ir, jei įmanoma, būtų trumpas.
Mokytoja išklauso vaikų atsakymus ir kviečia išrinkti sėkmingiausią vardą. Jei reikia, pateikia savo vardo versiją.
„Įsivaizduokite, kad pagal šį paveikslėlį turite sukurti istoriją“, – tęsia pokalbį mokytoja. - Nuo ko pradedi? Atminkite, kad pirmoji frazė gali labai sustiprinti istoriją.
Išklauso vaikų atsakymus ir, jei reikia, pasiūlo savo įžanginę frazę.
Toliau mokytoja primena vaikams, kad pernai jie išmoko planuoti pasakojimą pagal paveikslėlį. Jis susimąsto, kas tai yra, ir pasiūlo sudaryti istorijos planą. Tada įvertina siūlomus variantus (3-4 atsakymai).
„Yra įžanga, yra planas. Belieka užbaigti istoriją įvertinant visą paveikslą. Kas turi kokių variantų?"
Mokytojas pakviečia vieną iš vaikų sukurti istoriją pagal paveikslėlį. Tada jis klausia vaiko, ar jam buvo lengva pasakyti.
Mokytojas paaiškina vaikams, kad vadovaudamiesi planu, jie gali išvengti pasikartojimų ir nereikalingų pasakojimų žodžių, pavyzdžiui: „ir tada“, „ir taip pat“, „ir čia“.
„Taigi, ko mes šiandien išmokome? – klausia mokytoja.
Pamokos pabaigoje jis pasiūlo žaisti žaidimą „Sugalvojau daiktą“.
Mokytojas spėja apie objektą, o vaikai, bandydami jį atspėti, užduoda pagrindinius klausimus, pavyzdžiui: „Gyvas? Negyvas? Kambaryje? Gatvėje? Didelis? Sunkus? Pagamintas iš…"
Jei lieka laiko, mokytojas gali pakviesti vaikus atspėti kitą jo suplanuotą objektą.

8 pamoka. Pokalbis apie A. Puškiną

Tikslas. Papasakokite vaikams apie didįjį rusų poetą; sukelti džiaugsmo jausmą suvokus jo eilėraščius ir norą išgirsti kitus poeto kūrinius.

Pamokos eiga

Mokytoja vaikams perskaito 2-3 fragmentus iš A. Puškino kūrybos: „Liūdnas laikas! Akių žavesys...“ (iš eilėraščio „Ruduo“), „Audra uždengia dangų tamsa...“ (iš eilėraščio „Žiemos vakaras“), „Prie Lukomorye žaliuoja ąžuolas. ..“ (iš eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“). Tada jis klausia vaikų, ar jie pažįsta šių poetinių eilučių autorių. Ir jis patikslina: „Ką tu žinai apie Aleksandrą Sergejevičių Puškiną?
Mokytojas pasakoja vaikams apie didįjį rusų poetą: „Mūsų šalyje nėra žmogaus, kuris nebūtų skaitęs Puškino kūrybos. Daugelis iš jūsų jau girdėjo pasakojimus apie kunigą ir jo darbininką Baldą, apie mirusią princesę ir septynis herojus, apie auksinį gaidį, apie Ruslaną ir Liudmilą. Šias pasakas išgirsite ne kartą, nes jos dažnai skaitomos per radiją, o pagal jas teatruose statomi spektakliai. Pagal Aleksandro Sergejevičiaus Puškino darbus buvo sukurti animaciniai filmai ir filmai. Ir labai greitai šias nuostabias pasakas galėsite skaityti patys“.
Pamokos pabaigoje mokytoja skaito ištraukas iš „Pasakos apie mirusią princesę ir septynis riterius“ ir „Pasakos apie carą Saltaną...“ (vaikų pasirinkimas).

Spalio mėn

1 pamoka. Leksiko-gramatikos pratimai

Tikslas. Suaktyvinkite vaikų kalbą.

Pamokos eiga

Mokytoja klausia vaikų, koks metų laikas ir koks mėnuo pakeitė rugsėjį.
„Ruduo, ruduo“, – sako mokytoja. "O ką mes galime pasakyti apie rudenį - rudenį - rudenį?"
Mokytojas įvertina vaikų atsakymus, pagiria už gebėjimą įsiklausyti į užduotį ir pateikia jų pasirinkimo variantus: rudeninis blogas oras, rudeninis šlapdriba, rudens lapas, rudeniška nuotaika ir kt.
„Rudenį ir žmonės, ir gyvūnai ruošiasi žiemai“, – primena mokytojas.


Ežiukas išėjo pasivaikščioti
Taip, rinkti grybus.
Kaip manote, kokius grybus jis aptiko?
Daugelis žodžių turi susijusių žodžių, pavyzdžiui: ežiukas - ežiukas... ( ežiukas - ežiukas - ežiukas - ežiukas)».
Tada mokytojas kviečia vaikus atlikti pratimą „Vienas - daug“: „Yra vienas garnys, bet yra daug ... (garniai), viena pakelis cukraus, bet daug... (pakuotės), viena kojinė, bet daug... (kojinės), viena kojinė, bet daug... (kojinės), viena ausis, bet daug... (ausys).
„Dabar padėk man užbaigti sakinius“, – prašo mokytoja:
– Jeigu atkreiptume dėmesį per kalbos raidos pamokas, tai...
- Norint gerai mokytis, reikia...
– Augame sveiki ir stiprūs, nes...
„Kai grįšime iš pasivaikščiojimo, tada...“
Išklausęs vaikų atsakymus, mokytojas pakartoja visą sakinį.
Mokytojas kviečia vaikus klausytis eilėraščio:

Išbandžiau įvairių gėrimų,
Auksines sultis gėriau pilnu puodeliu.
Jie – nemenkinu ​​– puikūs,
Bet jie blyški, palyginti su jogurtu.
A. Smirnovas
„Kokius gėrimus mėgsti? – klausia mokytoja. - Pirmenybę teikia - tai reiškia... (renkasi iš daugelio kitų, myli)».

2 pamoka. A. Feto eilėraščio „Trūksta kregždžių...“ išmokimas mintinai.

Tikslas. Padėkite vaikams prisiminti A. Feto eilėraštį „Kregždžių trūksta...“.

Pamokos eiga

„Gyvename Rusijoje, didžiulėje teritorijoje. Visą dieną skridau iš Maskvos į Chabarovską. Jei būčiau keliavęs traukiniu, kelyje būčiau praleidęs septynias aštuonias dienas, tai yra visą savaitę. O klimato sąlygos skirtinguose šalies regionuose yra skirtingos. Kai kur pietuose dar karšta, o šiaurėje jau sniegas. O mes turime?
Kiekviena teritorija turi savų rudens ženklų. Tačiau yra ir įprastų. Anksčiau ar vėliau jie praneš apie save. Kaip šiame nuostabiame rusų poeto Afanasijaus Feto eilėraštyje:


Kregždės dingo
Ir vakar išaušo
Visi bokštai skraidė
Taip, jie mirgėjo kaip tinklas
Ten, virš to kalno.

Vakare visi miega,
Lauke tamsu.
Nukrenta sausas lapas
Naktį vėjas pyksta
Taip, į langą beldžiasi...

Gražus eilėraštis? Skanus, elegantiškas."
Mokytojas pakartoja eilėraštį, paprašęs vaikų prisiminti rudens ženklus.
Tada vaikai paeiliui įvardija ženklus, o mokytojas perskaito atitinkamas eilėraščio eilutes. Kartu patikslina: „Ar kregždžių nebėra? Kur jie pasislėpė? O bokštai skraidė ir blykčiojo kaip tinklas, kada? (Vakare, auštant.)
Mokytojas atkreipia dėmesį į neįprastą skraidančio paukščių pulko palyginimą su tinklu. Tada mokytojas dar kartą perskaito eilėraštį, kviesdamas vaikus pakartoti jį su juo, bet be balso. Parodo, kaip tai daroma. (Ši technika yra efektyvi priemonė treniruoti sąnarių aparatą.)
Mokytojas išreiškia įsitikinimą, kad šis eilėraštis, jei perskaitys jūsų šeimą, juos labai pradžiugins.
"Beje, kas yra jūsų giminaičiai?" - paaiškina mokytojas ir prašo įvardyti žodžius-giminaičius: „Giminės - giminaičiai ... (tėvai, gimę, kilmės dokumentas, gimdymo namai)».

3 pamoka. Garsi kalbos kultūra. Pasiruošimas raštingumui

Tikslas. Pagerinkite vaikų klausos dėmesį ir suvokimą. Išmokite nustatyti žodžių skaičių ir tvarką sakinyje.

Pamokos eiga

Mokytojas klausia vaikų, kokie daiktai yra prieš juos ir kodėl jie reikalingi kalbos raidos pamokoje (kortelės iš matematikos rinkinių, smulkūs daiktai, popieriaus lapai, pieštukai).
Mokytojas stebi, ar vaikai teisingai vartoja sudėtingus sakinius.
Tada pakviečia vaikus ploti rankomis, jei išgirsta žodžio garsą ts: garnys, gervė, subraižytas, sužeistas, pražydęs, nudžiūvęs, dainininkas, šokėjas, balerina, bučinys.
Mokytojas atkreipia dėmesį į vaikus, kurie daro klaidas arba vėluoja atsako į žodį, sutelkdamas dėmesį į savo bendraamžių atsakymą. Vėliau su šiais ikimokyklinukais reikės atlikti papildomą darbą. Bet tai galima padaryti ir klasėje, paprašius tik šių vaikų atlikti naują užduotį (paaiškinant priežastį): princesė irgi, užsispyrusi, mergina, bet, parašyta, gražuolė.
Mokytoja prašo vaikų labai atidžiai klausytis eilučių iš G. Lagdzyno eilėraščio „Pasakyk“, su urzgimu skaičiuoti teksto žodžius. R ir parodykite kortelę su atitinkamu kiekiu geometrines figūras(apskritimai, trikampiai). Mokytojas primena vaikams, kad reikia dirbti savarankiškai.


Kur eini, šarka?
Pasakyk!
Mūsų kelias į tankų mišką
Parodyk man!
Mokytojas užduoda vaikams mįslę:

auksinis obuolys
Riedėja per dangų
Ryte šypsosi.
O šypsenos yra spinduliai
Labai karšta.
(Saulė)
Mokytojas kviečia ikimokyklinukus nustatyti, kiek žodžių su garsu yra mįslės tekste h. Tada jis vėl skaito mįslę, lėtai ir aiškiai tardamas žodžius, o vaikai garsu skaičiuoja žodžius h.
Mokytojas prašo vaikų nupiešti trijų langelių tinklelius ir nustatyti garso vietą hžodžiuose: puodelis, akinių dėklas, lankelis. Garso vietai pažymėti vaikai naudoja lustus ar smulkius daiktus. hžodžiuose. (Atlikęs kiekvieną užduotį vaikas išima lustą (-us).)
"Žodis puodelis prasideda su cha-, – pamoką tęsia mokytoja. – Kiek garsų girdi? Pavadinkite šiuos du garsus. Du garsai jau yra skiemuo, tai yra žodžio dalis. Pabandykite atsiminti žodžius, prasidedančius skiemenu cha-. (Arbata, virdulys, laikrodis, puodeliai.) Tokių žodžių yra labai daug“.
Mokytojas atidaro žodyną ir perskaito žodžius, prasidedančius skiemenu cha-, Pavyzdžiui: žuvėdra, burtininkas, czardash, cha-cha-cha, ditty, palisade. Domina, kas yra czardash, cha-cha-cha, palisade?
Tada mokytojas klausia vaikų, kas yra sakinys. (Tai keli žodžiai, susiję vienas su kitu.)
„Nuostabus rusų poetas Aleksejus Pleščijevas turi eilėraštį „Anūkė“. Jis prasideda taip: „Močiute, tu irgi maža buvai...“ Ar galite suskaičiuoti šio sakinio žodžius? Ar jame yra keturi ar penki žodžiai? Suskaičiuokime. Močiutė- kartą, Tu"du... Dabar sakykite žodžius griežtai iš eilės."
Mokytojas rodo į vaiką. Jis sako žodį, o visi vaikai sako jo numerį.
Vaikas. Močiutė.
Vaikai. Kartą. (Vienas.)
Vaikas. Tu.
Vaikai. Du.
Ir taip toliau.
Jei kas nors skubėjo ir praleido žodį, viskas prasideda iš naujo.
Mokytoja pasakoja vaikams, kad knygose sakinio pabaigoje yra taškas: „Kai žiūrite į knygas, atkreipkite dėmesį į laikotarpius. Pamatysite, kad yra ilgi ir labai ilgi sakiniai, yra trumpi ir labai trumpi sakiniai. Jei rasite ką nors įdomaus, pasidalinkite savo pastebėjimais su manimi.
Pamokos pabaigoje mokytojas klausia vaikų, ko jie išmoko šiandien. (Mokėmės girdėti žodžius, paaiškinti jų reikšmę ir ruošėmės mokyklai.)
Jei turite laiko, galite paskaityti vaikams A. Pleščejevo eilėraštį „Anūkė“ (šį eilėraštį galima perskaityti ir pasivaikščiojimo metu arba prieš einant).

Močiute, tu taip pat
Ar buvai mažas?
Ir ji mėgo bėgioti
O gėles nuskynei?
Ir žaidė su lėlėmis
Tu, močiute, tiesa?
Kokia buvo plaukų spalva?
Ar tada turi?
Taigi aš taip pat
Aš ir močiutė, -
Ar įmanoma pasilikti
Ar tu negali būti mažas?
Labai mano močiutė -
Aš myliu savo mamos mamą.
Ji turi daug raukšlių
Ir ant kaktos yra pilka sruogelė,
Aš tik noriu jį paliesti,
Ir tada pabučiuok.
Gal aš irgi tokia
Aš būsiu sena, žilaplaukė,
turėsiu anūkų
Ir tada, užsidėjęs akinius,
Užrišsiu pirštines vienai,
O kitam – batai.

4 pamoka. Rusų liaudies pasakos

Tikslas. Sužinokite, ar vaikai žino rusų liaudies pasakas.

Pamokos eiga

Mokytoja primena vaikams, kad ankstesnėse grupėse kasmet jie buvo supažindinami su rusų liaudies pasakomis: „Pasakose yra tiek daug išminties! Jie moko būti stipriu, maloniu, dosniu, padėti tiems, kurie ištiko bėdą, net jei tai tik maža varlytė. Pasakos moko, negailint jėgų, kovoti už teisingą tikslą ir laimėti. Kokias rusų liaudies pasakas prisimeni?
Vaikai dažnai vadina autoriaus pasakas. Tada mokytoja paaiškina, kad liaudies pasakos neturi autoriaus: „Šios pasakos atsirado labai labai seniai ir buvo ne skaitomos, o pasakojamos vaikams, dažnai pridedant ką nors naujo. Ir ta pati pasaka tapo arba trumpa, arba ilga.
Bet jūs ir aš skaitome pasakas adaptuodami. Redaktoriai senovės pasakas daro suprantamas šiuolaikiniams vaikams. O dabar būtinai pasakysiu tvarkytojams. Taigi, prisiminkime rusų liaudies pasakų pavadinimus“.
Mokytoja išklauso vaikų atsakymus ir primena programinių pasakų pavadinimus, kurių jie neprisiminė. Tada jis sako, kad nori patikrinti, ar vaikai prisimena pasakų turinį. Mokytojas perskaito ištraukas ir prašo vaikų nustatyti, iš kurių pasakų jie yra.
– Žmonės susirinko, nuėjo prie upės, metė šilkinius tinklus ir ištraukė... (Alenuška.)(„Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“, pagal A. N. Tolstojų.)
„Ir ji žino, kaip viską daryti, viskas jai sekasi, o ko nemoka, prie to pripranta, o kai pripranta, susitvarko ir su reikalais“. Tėvas žiūri į jauniausią dukrą ir džiaugiasi. („Finist – Clear Falcon“, dizain. A. Platonovas.)
„Paėmė švarius sietelius, mažus sietelius, sijojo kvietinius miltus, minkė baltą tešlą, kepė batoną - birų ir minkštą, kepalą papuošė įvairiais įmantriais raštais: šonuose miestai su rūmais, sodais ir bokštais, skrendantys paukščiai. viršuje, sėlinantys gyvūnai apačioje. („Varlė princesė“, dizainerė M. Bulatovas.)

Nemokamo bandomojo laikotarpio pabaiga

Senovėje asilas, kaip pasakojama, dainavo geriau nei tenoras.
Vieną dieną visi gyvuliai susirinko į pasitarimą, o liūtas, kuris buvo jų karalius, paklausė:
- Kuris iš jūsų gražiausias?
- Taip, taip! – iš karto sušuko asilas.
-Gerai, tu pati gražiausia.
- Kas stipriausias?
- Taip, taip! - sušuko asilas, kitiems gyvūnams nespėjus atverti burnos.
- Gerai, - pasakė liūtas, - kas čia kvailiausias?
- Taip, taip, taip! - Asilas skubiai sušuko, bijodamas, kad jį aplenks.
Visi gyvuliai pradėjo juoktis, o vargšas asilas iš gėdos prarado gražų balsą.
Nuo to laiko viskas, ką jis gali padaryti, yra riaumoti:
- Taip, taip, taip!

Esė apie literatūrą tema: Kaip asilas nustojo dainuoti (italų pasaka)

Kiti raštai:

  1. Liucijaus charakteristikos literatūrinis herojus LIUCIUS (lot. Lucius) – L. Apulejaus romano „Metamorfozės“ (II Šveicarijos po Kr.) herojus. Iš pradžių romanas turėjo tik tokį pavadinimą, tačiau V a. Aurelijus Augustinas jį pavadino „Asinu“. Vėliau romanui buvo suteiktas pavadinimas „Auksinis asilas“ („Asinus aureus“), Skaityti daugiau ......
  2. Kažkada viename miške visi gyvūnai tarnavo savo karaliui – Liūtui, visokeriopai jo klausydavosi, stengdavosi įtikti, kad nepatirtų karališkosios nemalonės. Visi gyvūnai bijojo Liūto, nieko negali pasakyti. Tačiau žmonės savo galvos tikrai negerbė, Skaityti Daugiau......
  3. Metamorfozės, arba Auksinis asilas Romano herojus Liucijus (ar sutapimas, kad autoriaus pavardė sutampa?!) keliauja per Tesaliją. Pakeliui išgirsta žavių ir siaubo istorijos apie raganiškus burtus, transformacijas ir kitus raganavimo triukus. Liucijus atvyksta į Tesalijos miestą Hypatą ir sustoja Skaityti daugiau ......
  4. Stebuklingąjį pasakų pasaulį man atrado močiutė. Kai buvau maža, močiutė dažnai skaitydavo ir pasakodavo man pasakas. Mane sužavėjo drąsūs šių kūrinių herojai, neįprasti fantastiški įvykiai, o ypač patiko laiminga pasakų pabaiga. Man labai patinka pasaka „Pirštinė“. Skaityti daugiau......
  5. Žemėje yra daug tautų, ir jos visos skiriasi viena nuo kitos: skiriasi odos spalva, gyvenimo būdas ir kiekviena turi savo mitologiją. Ir nors mituose skirtingos tautos Jie turi savo, labai ypatingus dievus ir herojus, juos vienija Skaityti toliau......
  6. Ar žinote, kodėl pelėda naktimis taip piktai rėkia: „Uh, uh!“? Jei ne, mes jums pasakysime. Senais laikais – tai buvo ne mano, ne tavo ir niekieno laikas – Anglijoje buvo daug Skaityti daugiau ......
  7. Visos šios tautos ir gentys turi didžiulį lobį – oralinį liaudies menas. Be to, gentims, gyvenančioms dideliu atstumu viena nuo kitos ir toli nuo miestų, pasakos vis dar pakeičia literatūrą, o pasakotojai gerbiami taip pat, kaip Skaityti daugiau ......
  8. Pasaka – nuostabus meno kūrinys, pažįstamas kiekvienam iš mūsų nuo vaikystės. Kas yra pasaka? Ar bet kurią fantastinę istoriją reikėtų laikyti pasaka, ar žodinę liaudies prozą skirstyti į pasakišką ir nepasakišką? Kaip interpretuoti visus tuos fantastiškus dalykus, be kurių negalite Skaityti Daugiau......
Kaip asilas nustojo dainuoti (italų pasaka)

Jelena Anosova
Italų pasakos „Kaip asilas nustojo dainuoti“ atpasakojimas (parengiamoji logopedinė grupė)

Savaitės tema "Augintiniai".

Supažindinkite vaikus su Italų pasaka„Kaip asilas nustojo dainuoti» (aranž. J. Rodari). Padėkite vaikams perpasakoti nedideli tekstai be reikšmingų praleidimų ir pasikartojimų. prielinksnio trinkelės vartojimas. daiktavardis): Sudėtinių būdvardžių daryba. Lavinti gebėjimą sudaryti sudėtingus būdvardžius (ilgakoji), derinti žodžius, kalboje vartoti paprastus prielinksnius. Turtinti ir plėsti temos žodyną, lavinti bendruosius ir smulkiuosius motorinius įgūdžius.

Įranga.

Paveikslėlis "Barnyard"(arba "Kaimas", raidės.

Pamokos eiga.

I Organizacinis momentas.

1. Metų laikas, mėnuo, savaitės diena.

2. „Pavadink šeimą“ (buitinis gyvūnai: tėtis, mama, jauniklis, jaunikliai).

3. Paveikslėlis "tvartas"(arba "kaimas").

Šiandien leisimės į kelionę po kaimą.

II Pagrindinė dalis.

Pratimas lavinant smulkiąją pirštų motoriką.

Einame per kaimą, (pirštai "vaikščioti")

Matome būdeles ir tvartus. (rankos – kryžius – skersai: vienas delnas

užmerkia akį, kitas užmerkia ausį, keisti)

Tiki-ti, tiki-ti, (du kartus trenk į kelius

delnų kraštais, du kartus kumščiais)

Mes norime rasti gyvūnų. (viena ranka yra šonkaulis,

kitas yra kumštis ir atvirkščiai)

Vaikai paeiliui vadina augintinius.

Mokytojas veda žaidimus gramatinėms kategorijoms kurti.

Žaidimas "Kas kur gyvena".

Karvė gyvena (tvarte, veršeliai, kiaulės, šuo-avys ir kt.

Žaidimas „Pasirink ženklą“.

Kumeliukas turi ilgas kojas, vadinasi, jis (kojytės). Triušis turi trumpą uodegą, o tai reiškia, kad... (trumpauodegė). Šuo turi ilgus plaukus, vadinasi... (ilgi plaukai). Asilas turi ilgas ausis, vadinasi, jis... (ilgaausiai).

Pratimai kalbiniam kvėpavimui lavinti "Uostykite orą".

I. p. - stovi, kojos atskirtos, rankos žemyn išilgai kūno. Sukdami galvą į kairę arba į dešinę, trumpai staigiai įkvėpkite ( "Šuo uodžia orą") ir savanoriškas iškvėpimas. Pirma, jis atliekamas 4 skaičiavimus 2-3 metodais, tada kartų skaičius didėja. Tempas: 60 įkvėpimų per minutę. Pauzė tarp dozių 2-3 sekundes.

Šiandien aš supažindinsiu jus su labai protingu Italų pasaka"Kaip asilas nustojo dainuoti» surengė Gianni Rodari.

Mokytojas skaito naują pasaka.

Senais laikais asilas, Kaip pasakoja pasaką, dainavo geriau nei tenoras.

Vieną dieną visi gyvuliai susirinko į tarybą ir liūtas, kuris buvo jų karalius, paklausė:

Kuris iš jūsų yra gražiausias?

Taip, taip! - iš karto sušuko asilas.

Gerai, tu esi pati gražiausia.

O kas stipriausias?

Taip, taip! - sušuko asilas anksčiau kol likę gyvūnai nespėjo atidaryti burnos.

GERAI, - - pasakė liūtas. - Kas čia kvailiausias?

Taip, taip, taip! - suriko jis skubėdamas asilas, bijo, kad gali ne priekyje.

Visi gyvūnai pradėjo juoktis, o vargšas asilas Iš gėdos praradau gražų balsą. Ir nuo to laiko viskas, ką jis gali padaryti, yra riaumojimas:

Taip, taip, taip!

Ar tau patiko pasaka? Tikrai pasaka, arba galbūt istorija? Ne, tai yra pasaka, joje daug stebuklų.

Kiek iš jūsų, kaip ir aš, manote, kad tai labai protinga ir pamokanti? pasaka? (Vaikų atsakymai.)

Ar galite tai įrodyti? (Atsakymai.)

Mokytojas stebi taisyklingą vaikų kalbą.

Kaip suprantate žodį pamokantis (istorija?

Klausyk pasaka dar kartą ir pabandykite tai prisiminti. Tada mes ją turėsime perpasakoti.

Skaito antrą kartą, veda pokalbį pagal turinį.

Prisiminkime, ką liūtas norėjo sužinoti iš gyvūnų? (Kas gražiausias,

stipriausias ir kvailiausias.)

Kas nutiko? (Atsakymai.) Gaila, žinoma, kad asilas prarado gražų balsą ir nuo tada visi asilai visose pasaulio šalyse riaumojimas: „Ei! Eeyore! Eeyore!”

Iš ko žmonės vadina tuos, kurie elgiasi kaip asilai pasakos?

Įsivaizduokime šią istoriją taip, lyg būtume teatre.

Mokytojas pasirenka vaiką, kuris vaidins asilo vaidmenį, o vaikas paskiria liūtą. Auklėtojas pasakoja istoriją autoriui.

Pratimas kalbai ir judesiams koordinuoti.

(Asilas daro pratimus)

Pakelkite pečius aukščiau

Ir tada mes juos nuleidžiame.

Rankos padėkite jį priešais krūtinę

Ir mes atliekame trūkčiojimus.

Sėsime 10 kartų

Mūsų raumenys neskauda.

Jums reikia šokinėti 10 kartų

Šokime aukščiau, šokime kartu!

Mes keliame kelius -

Žingsnį atliekame vietoje.

Šauniai padirbėta! Dabar papasakokime šią istoriją Taigi: vienas pradeda, antras ir trečias tęsiasi, o ketvirtas finišuoja. Tas, kuris pradeda perpasakojimas, skelbia pavadinimas pasakos ir jų autorius.

Mokytoja atkreipia dėmesį į tai, kad pirmasis vaikas, pradėjęs perpasakojimas, būtinai turi pasakyti istorijos pavadinimą ir jos autorių.

Kas nori papasakoti visą istoriją vienas? Nepamirškite paskelbti pavadinimo istorija ir jos autorius.

Visi istorijos Mokytojas pateikia įvertinimą.

Skaitymas: ay, oy, yy, yy, yy, vapsvos.

Mokytojas apibendrina: ką mes perpasakota? (pasaka.) Koks yra pavadinimas pasaka. Kas yra autorius? Klausia, ar vaikams patiko pasakos Kas tau patiko pamokoje? Kas tau nepatiko?

Tatjana Kunaeva
Pamokos santrauka „Kaip asilas nustojo dainuoti“

Tikslas. Sukurkite sąlygas vaikams itališkos pasakos perpasakojimas"Kaip asilas nustojo dainuoti» (aranž. J. Rodari).

Užduotys:

Švietimo

Ugdykite įgūdžius perpasakoti nedideli tekstai be reikšmingų praleidimų ar pasikartojimų;

Suaktyvinti vaikų kalbą;

Stiprinti vaikų žinias apie pasiūlymą, ugdyti gebėjimą analizuoti

Toliau ugdyti foneminį suvokimą, tobulinti intonacinį kalbos išraiškingumą.

Švietimo

Ugdykite bendradarbiavimo, iniciatyvumo ir savarankiškumo įgūdžius – skatinkite tobulėjimą estetinis suvokimas aplinkinis pasaulis

Ugdyti regimąjį suvokimą ir mąstymą;

Vystantis

Ugdykite vaikų atmintį, loginis mąstymas ir kūrybinė vaizduotė.

Ugdykite vaikų gebėjimą aiškiai ir išsamiai atsakyti į klausimus.

Suaktyvinkite vaikų žodyną

Ugdykite pažintinį susidomėjimą

Ugdykite vaizduotę.

Korekcinis darbas

Kalbos derinimas su judesiu

Orientacija erdvėje

Vizualinis suvokimas

Mąstymas

Lytėjimo analizatoriai

Veikla

Kognityvinis ir tyrimas

Variklis

Organizavimo formos: Priekinė, individuali

Vaikų veiklos įgyvendinimo formos veikla: Pokalbis, fiziniai pratimai, akių mankšta, pasakojimas iš mokytojos, vaikų.

Ankstesnis darbas: Paprašykite muzikos vadovo pasakyti vaikams, kad dainininkų vyrai turi skirtingus balsus – bosą, baritoną, tenorą, ir patvirtinkite istoriją muzikiniais fragmentais.

Pamokos eiga

1 dalis organizacinė

Pedagogas – Sveiki vaikai! Koks nuostabus rytas! Pasisveikinkime vieni su kitais ir sustokime ratu. Pažiūrėkite, kas yra jūsų dešinėje, o kas kairėje. Pakartokite po to :

Labas rytas į miškus ir laukus! (rankas aukštyn)

Labas rytas pasakysiu visiems savo draugams! (rankos į šoną)

Labas rytas, brangus darželis!

Labai džiaugiuosi matydamas savo draugus! (ploti rankomis)

Auklėtojas: „Šiandien supažindinsiu jus su labai sumania itališka pasaka „Kaip asilas nustojo dainuoti“, surengė Gianni Rodari. Mes žinome jo pasaką „Stebuklingasis būgnas“.

2 dalis pagrindinė

Auklėtojas: Senais laikais asilas, kaip sakoma, dainavo geriau nei tenoras.

Vieną dieną visi gyvuliai susirinko į tarybą ir liūtas, kuris buvo jų karalius, paklausė:

- Kuris iš jūsų gražiausias?

- Taip, taip! - iš karto sušuko asilas.

-Gerai, tu pati gražiausia.

- Kas stipriausias?

- Taip, taip! - sušuko asilas anksčiau kol likę gyvūnai nespėjo atidaryti burnos.

„Gerai“, - pasakė liūtas. - Kas čia kvailiausias?

- Taip, taip, taip! - sušuko paskubomis asilas, bijo, kad gali ne priekyje.

Visi gyvūnai pradėjo juoktis, o vargšas asilas Iš gėdos praradau gražų balsą. Ir nuo to laiko viskas, ką jis gali padaryti, yra riaumojimas:

- Taip, taip, taip!

Auklėtojas: Ar tau patiko pasaka? Ar tai tikrai pasaka ar istorija?

Vaikai: Tai tikrai pasaka.

Auklėtojas: Kodėl manote, kad tai yra pasaka, o ne istorija?

Vaikai: Pasakose kalba gyvūnai.

Auklėtojas: Tai tikrai pasaka ir joje yra daug stebuklų.

Auklėtojas: „Kiek iš jūsų, kaip ir aš, manote, kad tai labai protinga ir pamokanti pasaka? - Ar gali tai įrodyti? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Kaip jūs suprantate žodį pamokantis (istorija?

Vaikai: Klausydamiesi istorijos galite kažko išmokti.

Auklėtojas: O dabar darysime fizinius pratimus, atsikelsime ir eisime ant kilimo.

Kūno kultūros momentas

Asilas daro pratimus

Pakelia pečius aukščiau

Ir tada jis juos nuleidžia

Rankos padėkite jį priešais krūtinę

Ir mes atliekame trūkčiojimus

Sėsime 10 kartų

Mūsų raumenys neskauda

Jums reikia šokinėti 10 kartų

Šokime aukščiau, šokime kartu

Keliame kelius

Atlikite žingsnį vietoje

Auklėtojas: Puiku, dabar sėskime į savo vietas. Dar kartą klausykite istorijos, pabandykite ją prisiminti. Tada mes perpasakoti. (skaitoma pasaka)

Prisiminkime, ką liūtas norėjo sužinoti iš gyvūnų?

Vaikai: Kas gražiausias, stipriausias ir kvailiausias.

Auklėtojas: Kas nutiko?

Auklėtojas: Gaila, žinoma, kad asilas prarado gražų balsą ir nuo to laiko visus asilus visose pasaulio šalyse riaumojimas: "Ei!" Eeyore! Eeyore!“

Kaip žmonės vadina tuos, kurie elgiasi kaip asilas iš pasakos?“ (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Visi vaikai puikiai padirbėjo, kartu atsakinėjo į klausimus, o dabar išbandykime šią pasaką perpasakoti asmeniškai. Markas atliks mūsų vaidmenį "Asilas", A asilas paskiria liūtą. Aš būsiu tavo autorius. (perpasakojimas kartojama su naujais atlikėjais.)

Auklėtojas: Kas nori perpasakoti vieną pasaką, nuo pradžios iki pabaigos? Pasakotojui jo pradžioje perpasakojimas Turite įvardyti pasaką parašiusį autorių ir pasakos pavadinimą.

Puiku, jūs visi padarėte gerą darbą.

Dabar užsiimkime vaizdine gimnastika.

"Daržovės".

Asilas vaikšto ir renkasi

Nežino, ką valgyti pirmiausia.

Slyva yra prinokusi viršuje,

O apačioje auga dilgėlės,

Kairėje - burokėliai, dešinėje - rūtos,

Kairėje yra moliūgas, dešinėje - spanguolė,

Žemiau šviežia žolė,

Viršuje yra sultingos viršūnėlės.

Nieko negalėjau pasirinkti

Ir jis nukrito ant žemės be jėgų. Apsukite akis.

Pažiūrėk aukštyn.

Pažiūrėk žemyn.

Žiūrėkite į kairę - į dešinę

Kairė Dešinė.

Pažiūrėk žemyn.

Pažiūrėk aukštyn.

Užmerkite akis, tada sumirksėkite 10 kartų, (pakartokite 2 kartus)

3 dalies finalas

Auklėtojas: Ką mes perpasakota? Koks yra pasakos pavadinimas? Kas yra autorius? Ar tau patiko tavo pasakos? Kas tau patiko daro daugiausia? Kas tau nepatiko? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Džiaugiuosi, kad mūsų susitikimas jums suteikė didelį malonumą.

Publikacijos šia tema:

Pamokos santrauka „Kaip susidaro šešėlis? Eksperimentinės veiklos su vyresniais vaikais integruotos pamokos santrauka ikimokyklinio amžiaus Tema: „Kaip susidaro šešėlis?

Tikriausiai nėra žmogaus, kuris nežinotų dalykų. Diskusija yra aktuali. Jis ryškiai atspindi mažiausius socialinius pokyčius ir įvykius.

Klausimynas tėvams „Ar jūsų vaikas mėgsta dainuoti? Klausimynas tėvams „Ar jūsų vaikas mėgsta dainuoti? Kokią svarbą skiriate dainavimui vaiko raidoje? 1. Tikiu, kad dainavimas stiprina.

Pamokos santrauka „Kaip mes padedame gamtai“„Kaip mes padedame gamtai“ Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie įvairias gamtosaugos veiklas; sužadinti norą tam.

Muzikos pamokos vidurinės grupės vaikams „Būgnas muša - liepia šokti ir dainuoti“ santrauka Muzikos pamokos vaikams santrauka vidurinė grupė. „Būgnas beldžiasi – liepia šokti ir dainuoti“ Autorius – Sadovaya Yu „DSKV Nr. 102“.