Modeliavimas zoologijos sodo tema. Tiesioginės edukacinės veiklos tema „Kelionė į zoologijos sodą“ santrauka

Baltarusijos Respublikos valstybinė biudžetinė įstaiga Pietvakarių tarprajoninis centras „Šeima“

vaikų ir paauglių socialinės prieglaudos skyrius

Alšejevskio rajone.

Pamokų užrašai

« Plastilino zoologijos sodas»

Parengta ir atlikta

mokytoja Khismatullina G.M.

Raevskio kaimas

Tema: Plastilino zoologijos sodas.

Tikslai: pradinio mokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas kuriant kolektyvinį darbą iš plastilino.

Programos turinys:

Gyvūnų atvaizdų kūrimo skulptūroje praktikos metodai (konstruktyvieji, skulptūriniai, kombinuoti).

Toliau mokykitės perduoti charakteristikos gyvūnai.

Lavinkite smulkiąją motoriką skulptūros procese, kuriant gyvūno įvaizdį.

Skambinti teigiamų emocijųbendra veikla ir jo rezultatus, ugdyti gebėjimą analizuoti savo darbą jo įgyvendinimo procese; ugdyti rūpestingą požiūrį į amatus; į savo darbo vietą.

Medžiagos: plastilinas, rietuvė, modeliavimo lenta (servetėlės ​​kiekvienam vaikui).

Pamokos eiga:

    Įžanginė dalis.

Esu linksma, stipri, drąsi

Aš visą laiką užsiėmęs.

Neverkšnu, nebijau

Aš nesimušu su draugais!

Galiu žaisti, šokinėti,

Galiu skristi į mėnulį.

Aš ne verksmas, aš drąsus!

Ir apskritai, aš esu puikus!

Vaikinai. Žaiskime žaidimą „Duok man žodį“.

Ar girdi galingą trypimą?

Ar matote galingą kamieną?

Nėra magiškas sapnas!

Tai afrikietis (dramblys).

Aukščiausias iš gyvūnų -

Afrikos ilgakaklis -

Vaikšto išdidžiai, kaip grafas, vadinamas... (žirafa).

Staiga pasigirdo grėsmingas riaumojimas, išgąsdinęs visus aplinkinius paukščius.

Žvėrių karalius, trumpai tariant... (liūtas), vaikšto narve, žiauriai sužalotas.

Nerangus, šleivakojis, čiulpia leteną į duobę.

Kas čia? Greitai atsakykite! Na, žinoma...(meška).

Tai labai keistas sodas, gyvūnai sėdi narvuose,

Jie tai vadina parku, žmonės parke ilsisi.

Yra prieglaudos, aptvarai, už tvoros klaidžioja gyvūnai.

Kaip mes vadiname šį parką? O einam pasižiūrėti gyvūnų (zoologijos sodas).

    Temos pranešimas.

Kokius dar zoologijos sode gyvenančius gyvūnus žinote?

Vaikinai, paruošėme teritoriją zoologijos sodui ir neturime pakankamai gyvūnų, kurie ten gyvens. Kaip manote, iš ko galima pagaminti gyvūnus?

Pagalvokite, kokį gyvūną norėtumėte nulipdyti? Ant padėklo turiu gyvūnų figūrėles, pasiimkite gyvūną, kurį norėtumėte padaryti.

3. Naujos temos studijavimas (bet koks gyvūnas, turime žinoti, ką visi gyvūnai turi bendro, kuo jie panašūs. (Pažiūrėkite į gyvūnų figūrėles).

Liemuo, galva, kojos, ausys, uodega ir kt.

Pasakyk man, kokios formos yra kūnas? Galva? Kojos? Ausys (ovalios, apvalios).

Kokia yra didžiausia gyvūno dalis? (liemuo).

Vaikinai, pasakykite man, kaip nupiešti kūną? (Konstruktyvus). Reikia paimti krūvą. Supjaustykite plastiliną į gabalus, sukamaisiais delnų judesiais susukite kamuolį į rutulį, tada tiesiais judesiais iškočiokite plastiliną į ovalo formą.

Yra ir kitas būdas nulipdyti kūną iš viso gabalo.

Viena ranka ant kieto paviršiaus tiesiais judesiais iškočiojame plastilino gabalėlį iki norimos formos, o tada įvairiais judesiais išpjauname arba modeliuojame pagrindą: traukdami, lenkdami, sukdami, gnaibydami.

Išsiaiškinkite skirtingų gyvūnų, kuriuos vaikai lipdys, kūno ir kitų dalių ypatybes.

Pastaba. Pirmiausia prie kūno pritvirtinama galva, tada kojos, letenos. Ausys prie galvos, tada uodega. Kiekviena dalis turi būti sandariai padengta pagrindu.

Skulptūroje naudojama daug pagalbinių vaizdo technikų. Jie leidžia mums padaryti kiekvieną gyvūną unikalų.

4. Praktinis darbas.

Skulptūroje atkreipkite dėmesį į įvairių lipdymo technikų naudojimą, proporcijų ir charakteringų detalių perteikimą. Prisiminkite kaminų naudojimą tam tikroms dalims nurodyti.

5. Pamokos santrauka.

Kieno gyvūno figūrėlė tau patinka ir kodėl?

Žaidimo pamokos „Zoologijos sodas“ santrauka darželio lopšelio grupėje (1 jaunesniųjų grupė, 3 gyvenimo metai)

Tikslai:

Plėsti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus ir zoologijos sodą.
Praturtinkite aktyvų ir pasyvų žodyną šia tema.
Įtvirtinti žinias apie skaičius „1“ ir „2“ bei kiekį.
Supažindinkite vaikus su juodos ir baltos spalvos spalvomis.
Formuokite stabilias idėjas apie spalvą, dydį, formą, geometrines figūras Oi.
Toliau mokykitės pieštuku brėžti tiesias vertikalias linijas ir įklijuokite paveikslėlį į norimą kompozicijos vietą. Pastatyti pastatą iš Statybinė medžiaga mokytojo pavyzdžiu.
Tobulinti lipdymo techniką: gnybti, presuoti.
Išmokykite vaikus taisyklingai laikyti žirkles ir karpyti popierių.
Ugdykite mąstymą, smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją.

Įranga:

Gyvūnų žaislai.
Fono paveikslėlis zoologijos sodo tvoros piešimui, pieštukai.
Bilietai kirpimui, žirklės.
Plokštumos gyvūnų figūros: liūtas, zebras, beždžionė, begemotas, dramblys, žirafa, gyvatė.
Paveikslėlis su juodais šių gyvūnų siluetais.
Paveikslas su nupieštais tuščiais aptvarais zoologijos sode.
Paveikslėlis su įvairaus aukščio namais.
Dramblio paveikslas su geometrinėmis figūromis, tomis pačiomis formomis.
Rudas plastilinas, žirafos paveikslas be dėmių.
Liūto figūrėlė be karčių iš storo kartono, skalbinių segtukai.
Ananaso be lapų siluetiniai vaizdai su skaičiais „1“ ir „2“.
Juodos ir baltos spalvos juostelės.
Talpykla su dribsniais. Tūrinės gyvūnų figūrėlės.
„Begemoto“ aplikacijos fonas ir vaizdo detalės, klijai.
Gyvatė su įklijuotais skirtingų spalvų ir dydžių apskritimais. Tos pačios spalvos ir dydžio mygtukai.
Strypai pagaminti iš statybinių medžiagų.
Zebra fokusavimo nuotrauka.
Garso įrašai: „Žirafa visur turi dėmių, dėmių, dėmių“, – E. Železnova.

Pamokos eiga:

Sveikiname „Mūsų protingos galvos“

Sveiki, vaikinai, smagu, kad šiandien visi atvykote!
Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, sumaniai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankos suplos
Pėdos tryps.
Nugara ištiesinta,
Mes šypsomės vienas kitam.

Staigmenos akimirka "Kas yra krūtinėje?"

Pažiūrėk į krūtinę, kas ten? Tai yra gyvūnų žaislai. Pažvelkime į juos ir įvardinkime. Tiek gyvūnų galima rasti tik zoologijos sode. Kiek iš jūsų buvote zoologijos sode?

Piešimas „Tvora zoologijos sode“

Šio zoologijos sodo tvorą reikia sutvarkyti. Paimkite pieštukus ir nubrėžkite juosteles iš viršaus į apačią.

Darbas su žirklėmis „Bilietai į zoologijos sodą“

Norint patekti į zoologijos sodą reikia bilieto. Padarykime bilietus.

(Vaikai žirklėmis karpė bilietus išilgai linijų).

Didaktinis žaidimas „Žvėrys zoologijos sode“

Priešais jus – gyvūnų figūrėlės ir paveikslas. Nuotraukoje pavaizduotas zoologijos sodas, bet be gyvūnų. Tai jų tušti namai. Padėkime perkelti gyvūnus į zoologijos sodą. Štai liūtas. Paimk jį ir pastatyk čia. (Tas pats su beždžione, begemotu, zebru, drambliu).

Didaktinis žaidimas „Kieno namas?

Nuotraukoje trys namai – aukšti, žemesni ir žemi. Vaikams skiriamos trys figūrėlės – žirafa, begemotas ir gyvatė.
Vaikai, pagalvokite, kas kuriame name gyvena? Kokiame name gyvena žirafa? Aukščiausiame name. Kodėl taip nusprendėte? Kokiame name gyvena begemotas? Apatiniame name gyvena begemotas. Kodėl? Koks namas tinka gyvatei? Žemiausias namas tinka gyvatei. Kodėl?

Dramblys

Didaktinis žaidimas „Iškelk geometrinių figūrų paveikslėlį“

Koks gyvūnas pavaizduotas paveikslėlyje? Dramblys. Padarykime paveikslą dar gražesnį – tuščiose erdvėse išdėliokime geometrines figūras. Paimkite apskritimą ir raskite jo vietą paveikslėlyje. (Tas pats su kitomis figūromis).

Žirafa

Modeliavimas „Dėmės ant žirafos“

Ši žirafa neatrodo tikra. Ko jam trūksta? Nepakanka vietų. Nuplėškite plastilino gabalėlius, uždėkite ant žirafos ir pirštu paspauskite ant viršaus.

Dinaminė pauzė „Mes ėjome į zoologijos sodą“

Mes keliavome automobiliu,
Atvykome į zoologijos sodą.
Pyp pyp!
(Sukasi rankomis, kurios „laiko vairą“)

Jodinėjome ant žirgo
Aplankėme visus gyvūnus.
Hop-hop-hop!
(Vaikai atlieka lengvus pritūpimus, ištiestos rankos, „laikydami vadeles“)

Važiavome garvežiu,
Ir mes grįžome.
Oho!
(Rankos sulenktos per alkūnes, kintamos kairės ir dešinės rankos judesiai pirmyn ir atgal)

Zebras

Didaktinis žaidimas „Juoda ir balta“

Mokytojas parodo vaikams juodas ir baltas juosteles, tada išduoda jas vaikams ir paprašo parodyti juodas ir baltas juosteles. Tada vaikams suteikiama daugiau juostelių ir prašoma juos išdėstyti iš eilės, kaitaliojant spalvas, kaip zebrą.

Vaizdo triukas

Ar ši nuotrauka atrodo kaip zebras? Nr. Dabar padėkite jį ant juodo kartono lakšto. Fokusas – pasirodė tikras zebras su dryžiais.

Beždžionė

Didaktinis pratimas „Ananasas“

Tai ananasas. Beždžionės mėgsta tai valgyti. Atkreipkite dėmesį, kad ant ananasų yra skaičiai. Parodykite ananasą su skaičiumi 1. Parodykite ananasą su skaičiumi 2. Ant ananaso su skaičiumi uždėkite vieną žalią skalbinių segtuką. Kiek žalių skalbinių segtukų galite pritvirtinti prie ananaso su skaičiumi 2? Du skalbinių segtukai.

Gyvatė

Mygtukų žaidimas „Gyvatė“

Vaikai ant gyvatės atvaizdo uždeda skirtingų spalvų ir dydžių sagas, ant kurių priklijuojami tos pačios spalvos ir dydžio apskritimai.

Hipopotamas

Programa "Hippopotamus"

Vaikai įklijuoja galvą, kojas ir krūmą ant fono su ovaliu begemoto kūnu.

Liūtas

Žaidimas su skalbinių segtukais „Liūto karčiai“

Vaikai pasidaro karčius, pritvirtindami skalbinių segtukus aplink liūto galvą.

Didaktinis žaidimas „Surask ir pavadink“

Vaikai iš konteinerio su dribsniais išima gyvūnų figūrėles ir pavadina jas.

„Aviary“ statyba

Savo gyvūnų figūrėlei vaikai stato aptvarą iš kaladėlių.

Didaktinis žaidimas „Kieno šešėlis?

Raskite šešėlį ir padėkite ant jo spalvotą paveikslėlį. Kokie gyvūnai yra tavo nuotraukoje?

Dinaminė pauzė „Mes einame į zoologijos sodą“

Einam į zoologijos sodą
Visi džiaugiasi ten būdami!
(Ėjimas)

Yra lokių ir pingvinų,
Papūgos ir povai,
Yra žirafos ir drambliai,
Beždžionės, tigrai, liūtai
(Sukasi į kairę ir į dešinę ištiestomis rankomis)

Mums visiems smagu žaisti
Ir atliekame judesius
(Rankos ant diržo. Pusiau pritūpimai su posūkiais į kairę ir į dešinę)

Tai liūtas. Jis yra žvėrių karalius
Pasaulyje nėra stipresnio už jį.
Jis vaikšto labai svarbu
Jis gražus ir drąsus.
(Vaikai eina lėtai, saikingai, aukštai iškėlę galvas. Žingsnis atliekamas grakščiai, šiek tiek pakeliant koją ant piršto ir šiek tiek pasukant kūną. Rankos ant diržo)

Ir juokingos beždžionės
Vynmedžiai taip siūbavo,
(Pradinė padėtis: stovimas vietoje, pėdos pečių plotyje, rankos išskėstos į šonus, alkūnės sulenktos. Vaikai atlieka mažus pusiau pritūpimus)

Kas spyruokliuoja aukštyn ir žemyn
Ir jie skrenda aukščiau nei visi kiti!
(Šokinėja plojimais virš galvos)

Bet malonus, protingas dramblys
(Vaikai deda kojas pečių plotyje, sulenkia rankas per alkūnes, pakelia jas ir ištiesia į šonus)

Siunčia linkėjimus visiems.
Jis linkteli galva
Ir susipažįsta su tavimi.
(Prispauskite pirštus prie galvos. Vaikai lenkia liemenį į priekį - dešinėn, į priekį - į kairę)

Padėdama leteną prie letenos,
Laikydamiesi vienas kito,
Pingvinai vaikščiojo kartu iš eilės,
Kaip mažas būrys.
(Vaikai juda mažais smulkintais žingsneliais tiesiomis, atpalaiduotomis kojomis. Tuo pačiu metu kulnas dedamas prie kulno; pirštai išskėsti į šonus, rankos nuleistos ir prispaudžiamos prie kūno, kūnas šiek tiek siūbuoja prie kulno. dešinė ir kairė)

Kengūra taip greitai šokinėja
Kaip mano mėgstamiausias kamuolys.
(Vaikai sulenkia alkūnes ir pradeda lengvus šokinėjimo judesius į kairę ir dešinę, pirmyn ir atgal)

Ten gyvatė, baisu
(Bangų judesiai dešine ranka)

Ir jis neleidžia tau priartėti prie savęs.
Ji šliaužia žeme,
Šiek tiek susisuka.
(Kūno judesiai, panašūs į bangas)

Taigi ateina vakaras,
Mūsų zoologijos sodas užmiega,
Užmiega iki ryto
Mums laikas namo.
(Ėjimas)

Muzikinė ir ritminė mankšta „Žirafa“

Vaikai groja vaikiškais triukšmo instrumentais pagal Železnovos dainą „Žirafa“.

Pamokos tikslas:

Aktyvinimas ir papildymas žodynas pamokos tema;

Idėjų apie laukinius ir egzotinius gyvūnus formavimas,

konstruktyvių gebėjimų ugdymas,

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas,

Dėmesio, mąstymo, atminties, orientacijos-erdvinių santykių lavinimas,

Klausos ir regos analizatorių kūrimas,

Kūrybinės veiklos plėtra.

Užsiėmimų eiga jaunesniojoje darželio grupėje

1. Pasisveikinimas.

2. Dinaminė pauzė „Važiavome automobiliu“

Vaikai, šiandien lankysimės zoologijos sode. Zoologijos sode gyvena labai daug įvairių gyvūnų: tie, kurie gyvena mūsų miškuose – lokiai, vilkai, lapės, ir tie, kurie buvo atvežti iš toli – liūtai, drambliai, krokodilai, žirafos. Važiuosime automobiliu. Pasiruošę?

Dinaminė pauzė

Važiavome automobiliu (sukome rankomis, kurios „laiko vairą“.)

Atvykome į zoologijos sodą. Pyp pyp!

Jodinėjome ant žirgo (vaikai daro lengvus pritūpimus, ištiestos rankos, „laikydami vadeles“)

Aplankėme visus gyvūnus. Hop-hop-hop!

Važiavome garvežiu (rankos sulenktos per alkūnes, kairės ir dešinės rankų judesiai pakaitomis pirmyn ir atgal).

Ir mes grįžome.

3. Vizualinio suvokimo ugdymas „Kas slepiasi?

Medžiaga: Popelreuter figūrėlės

Kokie gyvūnai gyvena zoologijos sode?

4. Kalbos raida ir garso imitacija. Sveikinimai.

Medžiaga: krepšelis su žaislais gyvūnams.

— Bičiuliai, pasisveikinkime su zoologijos sodo gyventojais jų kalba. (Mokytojas surenka vaikus prie krepšelio ir pasiūlo pasirinkti bet kurį žaislą: šunį, liūto jauniklį, ežiuką, kačiuką... ir pasisveikinti su kiekvienu jo žaislo balsu, padėdamas kiekvienam vaikui pasirinkti tinkamus žodžius. , intonacija ir išraiškingumas pasirinktam veikėjui apibūdinti.)

5. Masažo pertraukėlė „Ežiukas“

Medžiaga: masažo kamuoliukai.

(Sukite specialų guminį „ežiuką“ masažui arba švelniai bakstelėkite nagais)

Štai dygliuotas ežiukas

Kiek adatų jis turi?

Jis bėga kojomis

Ir adatos ošia.

Bėga šen bei ten

Aš visada kutenu!

6. Mąstymo ugdymas.

Medžiaga: kortelės su gyvūnų, žalių ir geltonų namų atvaizdais

Zoologijos sode gyvūnai rinkosi iš visur. Kiškučiai, lapės, lokiai – iš mūsų miškų, liūtai ir žirafos – iš Afrikos, o beždžionės – iš Brazilijos džiunglių. Žaiskime.

Žaidimas „Zoologijos sodo gyventojai“.

(Vaikai gauna atvirutes su gyvūnų – zoologijos sodo gyventojų – paveikslėliais. Visi išeina ant kilimėlio. Mokytojas pasideda dviejų namų (žalios ir geltonos) nuotrauką.

Pranešama, kad dabar visi vaikai yra zoologijos sodo gyventojai. Skambant muzikai vaikai turėtų šokti ant kilimėlio, o muzikai nutrūkus – bėgti į „savo“ namus. Žaidimą galima pakartoti keičiantis nuotraukomis.)

7. Dėmesio „Kieno uodega“ ugdymas

Medžiaga: darbalapis.

Vaikai, menininkas atėjo į zoologijos sodą piešti gyvūnų. Labai gerai pavaizdavo gyvūnus, bet bėda ta, kad uodegas nupiešė atskirai. Padėkite man išsiaiškinti, kur yra kieno uodega.

8. Kalbos raida „Pasakyk maloniai“

Mūsų gyvūnams labai patinka, kai juos meiliai vadina; meška – meškiukas, dramblys – drambliukas ir t.t.

9. Susipažinimas su aplinką. Liūtas.

Mūsų pasivaikščiojimas po zoologijos sodą tęsiasi, užsukime prie šio gyvūno. Štai jo šešėlis. Ar sužinojai, kas tai? Tai liūtas. Ar atpažinote jį iš storų karčių? Bet toks karčius pasitaiko tik liūtams – tėčiams – mamos neturi karčių.

Liūtas vadinamas „žvėrių karaliumi“.

Liūtai mėgsta ilgai snausti ir tinginiauti. Jie puola tik tada, kai yra alkani arba kas nors bando juos įžeisti.

Liūtai yra plėšrūnai. Ką tai reiškia? Ką jie valgo......mėsą?

Liūtai medžioja ne vieni. Jie gyvena didelėse šeimose.

Suaugę liūtai mėgsta žaisti su kūdikiais – liūto jaunikliais. Jie taip pat moko juos visko, kas svarbu liūtų gyvenimui.

10. Matematika. Kiek liūto jauniklių?

Medžiaga: darbalapis.

Liūto jaunikliai buvo taip susijaudinę, kad liūto motina net negalėjo jų teisingai suskaičiuoti. Padėkime jai. (Teisingai suderinkite paveikslėlį ir skaičių)

11. Motorinis žaidimas „Gyvatė ropoja“

Zoologijos sode taip pat gyvena didelė, ilga gyvatė. Jis juda sklandžiai, lėtai, visą laiką keisdamas kryptį.

(Vaikai paima virvę rankomis ir pagal muziką juda paskui suaugusią „gyvatę“).

12. Smulkiosios motorikos ugdymas. Saulė.

Medžiaga: apskritimas iškirptas iš spalvoto kartono, drabužių segtukai.

Kad gyvūnai zoologijos sode jaustųsi šiltai ir laimingi, sukursime jiems ryškią saulės šviesą.

(Vaikai prisega skalbinių segtukus – spindulius ratu).

13. Geometrinės figūros. Dienesh blokeliai.

Medžiaga: darbalapis.

O mūsų gyvūnai labai mėgsta sausainius, ir visokius. Kokios formos ir spalvos sausainius mėgsta liūtai, drambliai ir begemotai? Raskime jų mėgstamą skanėstą.

14. Pirštų gimnastika „Krokodilas“

Kadaise palei Nilo upę

Plaukė didžiulis krokodilas.

Netoliese pasirodė dar vienas,

Aš šaukiau jam: „Palauk!

(Kiekvienos rankos vaikai sujungia rodomąjį ir vidurinįjį pirštus, mažąjį ir bevardį pirštus poromis. Jie gauna du įsivaizduojamus krokodilus, kurie plaukia, atidaro ir uždaro burną)

15. Muzikinis lauko žaidimas „Prie žirafos“.

16. Brėžinys. Tigro juostelės.

Medžiagos: darbalapis, dažai, teptukas.

Vaikai, pažiūrėkite, koks čia gyvūnas? Tai tigras, bet jam labai patinka vaikščioti per lietų, todėl visos juostelės nusiplauna. Tigras dėl to labai nusiminęs. Jis visą laiką liūdnas ir piktas. Padėkime jam ir nupieškime juosteles. Paimkite šepečius į rankas ir nubrėžkite linijas iš viršaus į apačią išilgai tigro, kad ant jo būtų dryžiai.

17. Atsisveikinimas.

Mokytojas organizuoja atsisveikinimą ant kilimo. Mokytojas ir vaikai sustoja ratu ir choru, tardami eilėraštį, ploja rankomis į ritmą.

Nors mums gaila atsisveikinti,

Atėjo laikas grįžti namo.

Atvyksime čia dar kartą

Ir mokytis, ir žaisti.

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka " Meninė kūryba" (modeliavimas) skirtas pamokoms vesti parengiamojoje grupėje esantiems vaikams. Pamokos tikslai: sudaryti sąlygas mokinių praktinių įgūdžių ugdymui; išmokyti pritaikyti įgytas žinias praktikoje.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

TIESIOGINIO UGDYMO SANTRAUKA VEIKLA

Tema „Kelionė į zoologijos sodą“.

Edukacinė kryptis „Meninė kūryba“ (modeliavimas).

Veiklos rūšis: tiesiogiai ugdomasis veikla.

Amžiaus grupė: parengiamoji grupė.

TIKSLAS: sudaryti sąlygas studentų praktinių įgūdžių ugdymui; išmokti įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

UŽDUOTYS:

1. Švietimas: įtvirtinti gebėjimą lipdyti gyvūnus naudojant pažįstamus skulptūros metodus. Suaktyvinkite vaikų žinias apie laukinius gyvūnus, karštų šalių gyvūnus, dirbkite kolektyviai kurdami kūrybinę kompoziciją.

2. Kūrimas: lavina smulkiąją pirštų motoriką, apimties ir formos pojūtį, kūrybiškumą, rišlią kalbą, vaizdinį dėmesį, mąstymą, žodinio bendravimo poreikį, gebėjimą tiksliai reikšti mintis, atsakyti į klausimus pilnais sakiniais.

3. Švietimas: ugdyti meilę gyvūnams atsargus požiūris jiems didelis domėjimasis gamta, darbo kultūra, tikslumas darbe
plastilinas, atkaklumas.

Medžiaga:

1. Plastilinas, modeliavimo lentos, rietuvės, servetėlės ​​kiekvienam vaikui, klevo sėklos, pagaliukai.

2. Darbo atlikimo algoritmai (gyvūno modeliavimas pagal modelį).

3.Zoologijos sodo išplanavimas

Žiniasklaidos objektai:

Video "zoologijos sodas"

Įranga:

Nešiojamas kompiuteris, projektorius, ekranas.

Metodai: žaidimų, žodinis-loginis, vaizdinis, iš dalies paieškos, probleminis, nepriklausomas.

Preliminarus darbas: skaitymas grožinė literatūra: S.Ya. Marshakas „Vaikai narve“, „Kur žvirblis vakarieniavo? K.O. Dmitrijevas „Zoologijos sodas ant stalo“, A. Klykovas „Lapė“, žiūri į iliustracijas, vaizduojančias zoologijos sodą ir jo gyventojus, užduoda mįsles apie gyvūnus, piešia ir spalvino gyvūnus skirtingos salys laisvoje veikloje.

GCD vedimas:

Grupės kambaryje organizuojami nemokami žaidimai. Mokytoja atneša siuntinį.

VEIKLOS EIGA:

Pedagogas: - Vaikinai, į mūsų grupę atkeliavo paketas. Pažiūrėkime, kas jame yra?

(Atidarykite siuntinį ir išimkite „stebuklingus maišelius“).

Mokytojas pakviečia vaikus atsisėsti ant kėdžių.

Pedagogas: - Vaikinai, pabandykime išsiaiškinti, kas juose yra?

(Kiekvienas iš vaikų išima po vieną gyvūną ir pasakoja, kaip jį atpažino)

Pedagogas: – Kaip nustatėte?

1 vaikas: - Tai lokys (jis turi keturias kojas, mažą galvą)

2 vaikas: - Tai krokodilas (jis turi didelę uodegą, ilgą kūną, pailgą galvą)

  1. vaikas: - Tai raganosis (jo veide yra ragas)
  2. vaikas: -Tai zebras (ji turi karčius, keturias kojas, uodegą)
  3. vaikas: - Tai begemotas (jis turi putlų pilvuką, storas kojas ir mažą uodegą)

Pedagogas: - Vaikinai, jūs prisiminėte daugybę skirtingų gyvūnų. Šauniai padirbėta! Kur galite juos pamatyti (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Knygose yra gyvūnų paveikslėlių ar nuotraukų, tačiau zoologijos sode galite pamatyti gyvus gyvūnus ir paukščius.

Kiek iš jūsų buvote zoologijos sode? Paklausykite šio žodžio - „zoologijos sodas“ Užsienio kalboje žodis „zoologijos sodas“ reiškia „gyvūnas“, o žodis parkas yra gerai žinomas visiems. Sujungiame šiuos du žodžius ir gauname „zoologijos sodą“ – parką, kuriame eksponavimo tikslais nelaisvėje laikomi laukiniai gyvūnai. Tai laukinės gamtos muziejus, kuriame galime pamatyti visos planetos gyvūnų pasaulio atstovus.

Ar dabar nori eiti į zoologijos sodą?

O į zoologijos sodą važiuosime „automobiliu“. Įsivaizduokite, kad esate automobilyje, griebkite

įsivaizduojamas vairas (suka rankomis, kurios „laiko vairą“).

Dinaminė pauzė

Važiavome automobiliu ir atvykome į zoologijos sodą. Pyp pyp!

Pedagogas: - Prieš prasidedant pasivaikščiojimui po zoologijos sodą, prisiminkime

elgesio zoologijos sode taisyklės.

NEGALIMA maitinti ir neerzinti. Negąsdinkite gyvūnų

Į gyvūnus nieko nemeskite.

NEEITI už tvoros, nesiremti į ją, o ypač neperspausti

rankas.

Būkite tylūs ir švarūs!

Mokytojas veda vaikus į ratą ir atveda prie ekrano.

Rodyti vaizdo įrašą

Pedagogas: - Štai, vaikinai, mes nuėjome į zoologijos sodą. Vaikai, o kaip su šiais gyvūnais?

ar galite tai pavadinti vienu žodžiu (gyvūnai!)

Pedagogas: – Kur gamtoje gyvena gyvūnai?

(Miške, džiunglėse)

Pedagogas: – O jei gyvūnai gyvena zoologijos sode, kur jie laikomi?

(Narvuose!)

Pedagogas: – Taip, o šie narvai dar vadinami aptvarais. Ir kas rūpinasi

gyvūnai zoologijos sode?

(Žmogus!)

Pedagogas: - Teisingai! Pagalvokime, kas bendro tarp šių gyvūnų? A

Mūsų diagrama mums tai padės. Kas bendro tarp visų šių gyvūnų?

  1. vaikas: - Kūnas padengtas kailiu.
  2. vaikas: - Jie turi 4 kojas.
  3. vaikas: - Jie turi iltis.
  4. vaikas: - Jie maitina savo jauniklius pienu.

Pedagogas: - Dabar užmerkite akis ir įsivaizduokite savo mėgstamą gyvūną.

Pedagogas: - Vaikinai, kol jūs įsivaizduojate gyvūną, maloni burtininkė mums padovanojo zoologijos sodo maketą. Pažiūrėkime. Ar čia ko nors trūksta? (Vaikų atsakymai – gyvūnai)

Pedagogas: - Vaikinai, burtininkė jums duoda užduotį nulipdyti jas iš plastilino, bet pirmiausia atspėkite mįsles ir išsiaiškinkite, kokį gyvūną turėtumėte nulipdyti.

1. Gyvena ramiai, niekur neskuba

Turėkite skydą tik tuo atveju.

Po juo, nepažinodamas baimės

Vaikščioti.... (vėžlys).

2. Ir jis nedainuoja,

Ir neskraido

Už, kas tada

Ar jis laikomas paukščiu? (strutis)

Z. Jis vaikšto pakėlęs galvą,

Ne todėl, kad jis yra svarbus grafas,

Ne dėl išdidaus nusiteikimo,

Bet todėl, kad jis... (žirafa).

4.Kokie arkliai

ar tu dėvi liemenes? (zebrai).

Puiku vaikinai.

Vaikai sėdi prie stalų.

Pedagogas: – Žiūrėk, ar viskas paruošta darbui?

Prisiminkime darbo su plastilinu taisykles.

  1. Dirbkite su plastilinu ant stovo.
  2. Atsargiai naudokite kaminą

3.Prieš pradedant darbą reikia išminkyti ir pašildyti plastilino gabalėlį

rankas, tada plastilinas taps minkštas ir lankstus;

4. Darbo pabaigoje rankas reikia nušluostyti sausu skudurėliu arba servetėle, o paskui nuplauti muilu.

Pedagogas: - Norėdami paruošti pirštus darbui, šiek tiek pažaiskime su jais

žodžius

veiksmai

Mūsų pirštai gali

Jie sugniaužia ir sugniaužia kumščius.

Ir spausdinti ir rašyti

Bakstelėkite pirštais į stalo paviršių.

Piešti, lipdyti ir klijuoti,

Jie traukia į orą, spaudžia ranką ir judina teptukus nuo savęs ir link savęs.

Kažką pastatyti ir sulaužyti, jie niekada nežino

Mojuojami abiejų rankų rodomieji pirštai (neigimas),

Nuobodulys - nuobodulys,

Parodykite delnų nugarą ir viršų.

Jie užaugs ir taps -

Rankos iki šonų.

Auksinėmis rankomis.

Parodykite delnus.

Pedagogas: - Dabar kimbame į darbą.

Vaikinai gauna technologines schemas, kuriose nurodyta, kokia seka turi būti pagaminta gaminys, ir pagal jas atlieka darbus.

Fizminutka

Einame per zoologijos sodą

Ir ten sutinkame lokį

Šis lokys yra nerangus

Jis plačiai išskleidė letenas,

Arba vienas, arba abu kartu

Jis ilgą laiką žymėjo laiką.

Pirmyn iš po krūmo

Gudrus lapė žiūri

Mes apgausime lapę

Bėgime ant kojų pirštų galų

Imituojame kiškį

Nejudrus, žaismingas

Bet žaidimas baigėsi

Pats laikas mums būti užimtam.

Vaikai lipdo gyvūnus, jei reikia, padeda

individuali pagalba.

Pedagogas: - Vaikinai, įdėkime savo darbus į zoologijos sodo modelį.

Puiku, vaikai! Šiandien puikiai padirbėjai! Jie buvo labai darbštūs, darbštūs ir tvarkingi. Turime tikrą mini zoologijos sodą.

Atspindys.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, kur mes ėjome?

Ar sužinojote ką nors naujo apie save?

Kaip jautiesi išėjus iš pamokos?


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

darželis s. Pervomaiskoe savivaldybė

Baškirijos Respublikos Tuymazinsky rajonas

Abstraktus

Organizavo edukacinę veiklą

Ugdymo sritis: „Meninis ir estetinis tobulėjimas“

Skyrius: "Modeliavimas"

Tema: „Kolektyvinė skulptūra „Žvėrys zoologijos sode“ (pagal E. Charušino pasakojimus)“

Amžiaus grupė: ikimokyklinis

Išleido:

Mokytoja Ivanova Olga Vladimirovna

Tuymazy 2018 m

Tikslas: sudaryti sąlygas studentų praktinių įgūdžių ugdymui; išmokti įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Ugdymo tikslai: stiprinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus,paaiškinti vaikų idėjas apie zoologijos sodą.Naudodami sustiprinkite gebėjimą lipdyti iš viso plastilino gabalo įvairių būdų skulptūrų kūrimas; įtvirtinti gebėjimą teisingai perteikti kūno proporcijas; suteikti linijoms glotnumo, elegancijos,dirbti kartu kuriant kūrybinę kompoziciją.Įtvirtinti idėją apie Baškirijos laukinius gyvūnus: vilką, lapę, kiškį, voverę.

Vystymo užduotys:lavinti regimąjį ir lytėjimo suvokimą apie daiktų formą;lavinti smulkiąją pirštų motoriką, apimties ir formos pojūtį; ugdyti kūrybinius gebėjimus, vizualinį dėmesį, mąstymą. Ugdykite nuoseklią kalbą.

Edukacinės užduotys:ugdyti gebėjimą vertinti savo ir bendražygių darbą. Skiepyti susidomėjimą irmeilė gyvūnams. Ugdykite darbo kultūrą ir tikslumą dirbdami suplastilinas, atkaklumas.Įskiepyti vaikams norą siekti rezultatų; ugdyti savarankiškumą ir tikslumą darbe. Įskiepykite susidomėjimą ir meilę savo gimtojo krašto gamtai.

Ugdymo kryptis „Meninis ir estetinis tobulėjimas“ su integracija edukacines sritis: „Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis“, „Kalbos raida“.

Metodinės technikos: S. Maršako eilėraščio „Kur žvirblis pietavo?“ pristatymo rodymas. su E. Charušino iliustracijomis; pokalbis apie rašytoją, dailininką – E. Charušiną; pokalbis apie laukinius gyvūnus; iliustracijų peržiūra; kartojimas; meninė raiška (mįslės apie Baškirijos gyvūnus); fiziniai pratimai „Zoologijos sode“; pirštų gimnastika „Žvėrys“. Savarankiškas darbas su vaikais, paaiškinimas, vaikų darbo stebėjimas; vaikų darbų savianalizė; paskatinimas

Žodyno darbas: kiaušinio formos, iliustruotas.

Savarankiškas darbas: instrukcijos, priminimai apie modeliavimo būdus, mokytojo paaiškinimas.

Parengiamieji darbai: susipažinti su E. Charušino kūryba, skaityti E. Charušino istorijas, žiūrėti į gyvūnų figūras,iliustracijų peržiūra; skaitydami istorijas apie gyvūnų gyvenimą Baškirijoje.

Įranga, vaizdinė medžiaga: E. Charušino knygos „Didelis ir mažas“, „Draugai“, „Tupa, Tomka ir Šarka“, „Tikroji Troja“, „Paukščių ežeras“, „Schur“ ir jo knygų grafika. Multimedijos projektorius, nešiojamas kompiuteris (skaidrių demonstracija), laukinių gyvūnų nuotraukos, plastilinas, kaminai, modeliavimo lentos.

Garso dizainas: baškirų muzikos garso įrašas, kurai melodija.

Pamokos struktūrą sudaro šie elementai:

1. Organizacinis momentas (atspindys)

2. Pokalbis apie E. Charušiną ir jo darbus

3. Pristatymas „Kur žvirblis pietavo?

4. Pokalbis apie zoologijos sodą, apie laukinius gyvūnus, mįslių įminimu ir skulptūrų gyvūnų demonstravimu.

5. Fizinių pratimų „Zoologijos sode“ atlikimas

6. Skulptūros metodų rodymas (priminimas)

7. Pirštų gimnastika „Žvėrys“

8. Gyvūnų modeliavimas, darbas naudojant diagramas.

9. Apibendrinimas, refleksija

Organizuotos edukacinės veiklos eiga

1.Organizacinis momentas

Pedagogas: vaikinai, pradėkime pamoką geros nuotaikos (skamba rami baškirų melodija). Pasitrinkime delnus, o dabar susikibkime už rankų ir užmerkkime akis. Ar jaučiate, kaip šiluma sklinda per jūsų rankas?

Vaikai: taip.

Pedagogas: dabar, vaikinai, atidarykime akis ir šypsokimės vieni kitiems. Su šiuo gera nuotaika pradėsime pokalbį.

Įžanginė dalis

2.Mokytojas: r Vaikinai, jums visiems patinka skaityti knygas apie gyvūnus. Ir jūs, žinoma, klausėtės Jevgenijaus Ivanovičiaus Charušino pasakojimų apie gyvūnus. Pažiūrėkite į E. Charušino portretą. Kas yra Jevgenijus Ivanovičius Charušinas?

Vaikai: dailininkas, rašytojas.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, tai rašytojas ir menininkas. Ne paprastas menininkas, o menininkas – gyvūnų tapytojas. Timūrai, ką ar ką piešia gyvūnų menininkas?

Timūras: gyvūnų menininkai vaizduoja gyvūnus.

Pedagogas: Gerai padaryta, Timūrai. Vaikinai, E. Charušinas yra ne tik menininkas, bet ir rašytojas, tiesa? Kokias jo istorijas žinote?

Vaikai: „Apie Tomką“, „Didelis ir mažas“, „Paukščių ežeras“.

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai. Žiūrėkite, vaikinai, mūsų grupėje yra nedidelė E. Charušino knygų ir iliustracijų paroda (knygų ekspertizė, iliustracijos). Jis ne tik rašė pasakojimus šiose knygose, bet ir iliustravo.

Pedagogas: E. Charušinas taip pat piešė iliustracijas kitų autorių darbams. Dabar skaitysiu jums S.Ya eilėraštį. Marshak „Kur žvirblis vakarieniavo?“, ir pažiūrėkite į E. Charušino darytas iliustracijas.

3. (S. Maršako eilėraščio „Kur žvirblis pietavo?“ pristatymas)

S. Ya. Marshak „Kur vakarieniavo žvirblis?

Kur pietavai, žvirbli?

IN gyvūnai zoologijos sode.

Pirmiausia vakarieniavau už grotų prie liūto.

Atsigaivinau pas lapę ir išgėriau vandens pas vėpą.

Valgiau morkas nuo dramblio, o soras – gerve.

Aš apsistojau su raganosiumi ir suvalgiau šiek tiek sėlenų.

Dalyvavau puotoje su uodegomis kengūromis.

Buvau šventinėje vakarienėje pas gauruotą lokį.

O dantytas krokodilas manęs vos neprarijo.

Pedagogas: visa tai įdomi istorija atsitiko zoologijos sode. Kas yra zoologijos sodas? Kaip manai, Elina? O tu, Deimantai? (vaikų atsakymai)

Vaikai: Tai vieta, kur laikomi laukiniai gyvūnai demonstravimo ir studijų tikslais.

Pedagogas: Vaikinai, ar buvote? zoologijos sode? Pasakyk man, kas gyvena zoologijos sode?

Vaikai: dramblys, tigras, lokys, liūtas, beždžionės, žirafa ir kt.

Pedagogas: Siūlau pažiūrėti į juos (lentoje yra gyvūnų nuotraukos)

Pedagogas: ką mes apie juos žinome? Kur jie gyvena? Ką jie valgo?

(Vaikai išvardija šalis, kuriose gyvena, savo buveines, gyvūnų maitinimosi įpročius, individualius atsakymus).

Pedagogas: Vaikinai, kas mes? didelė šalis ar mes gyvename?

Vaikai: Rusijoje.

Pedagogas: kaip vadinasi respublika, kurioje gyvename?

Vaikai: Baškirijos Respublika.

Pedagogas: kokie gyvūnai gyvena mūsų respublikoje?

Vaikai: meška, kiškis, lapė, voverė, briedis ir kt.

Pedagogas: Vaikinai, aš siūlau jums pasidaryti savo mažą zoologijos sodas ? Neįprastas zoologijos sodas, bet toks, kuriame gyvena gyvūnai iš Jevgenijaus Charušino ir mūsų tėvynės Baškirijos istorijų. Ir jūs sužinosite iš mano mįslių, kokius gyvūnus ten dėsime. Sutiko?

Vaikai: taip.

Pedagogas:

Koks tai miško gyvūnas?

Žiemą dėvi baltą kailinį.

Bailus žvėris bijo visų.

Koks jo vardas?

Vaikai: zuikis.

(Mokytojas demonstruoja išpuoselėtą gyvūno figūrėlę, atkreipia dėmesį į jam būdingus bruožus – trumpą uodegą, ilgas ausis, smailų snukį).

Pedagogas:

Tu ir aš atpažinome gyvūną,
Pagal du tokius ženklus:
Jis vilki kailinį pilką žiemą,
O raudonu kailiniu – vasarą.

Vaikai: voveraitė.

(Mokytojas parodo išpuoselėtą gyvūno figūrėlę ir atkreipia dėmesį į jam būdingus bruožus)

Pedagogas: Voverės kūnas sudarytas iš figūros, susidedančios iš pusės apskritimo ir pusės ovalo, ši figūra vadinama kiaušinio formos. Galva pagaminta iš mažo rutulio formos, šiek tiek smailaus viename gale. Papuoškite krūtinę baltu pyragu, padarykite du skruostus, pridėkite juodą nosį. Norėdami gauti kojas, susukite dvi mažas pilkas dešreles. Voverės galvoje yra ausys, sudarytos iš mažų trikampių.).

Pedagogas:

Nors ji atrodo kaip graži mergina,
Triukų meistras,
Kas norėtų su ja draugauti?
Miške nėra gudresnio žvėries
Vaikai: lapė.

(Mokytojas demonstruoja išpuoselėtą gyvūno figūrėlę, atkreipia dėmesį į jam būdingus bruožus – aštrias ausis, ilgą uodegą, pailgą kūną, aštrų snukį).

Pedagogas:

Aš pilkas, gyvenu miške,

Pažįstu raudonąją lapę.

Dainuoju liūdną dainą,

Garsiai kaukia į mėnulį.

Vaikai: vilkas.

(Mokytojas parodo išpuoselėtą gyvūno figūrėlę, atkreipia dėmesį į jam būdingus bruožus - smailios ausys, pailgas kūnas, ilga uodega, ilgos kojos,aštrus snukis).

Auklėtoja: s Dabar šiek tiek pailsėsime ir eisime su jumis į zoologijos sodą.

Kūno kultūros minutė

Einame per zoologijos sodąŽygiavimas vietoje

Ir ten sutinkame lokįKūno supimas.

Šis lokys yra nerangusRankos sulenktos per alkūnes

Jis plačiai išskleidė letenas,Pėdos pečių plotyje

Arba vienas, arba abu kartuŽingsnis nuo kojos ant kojos

Jis ilgą laiką žymėjo laiką.

Priekyje iš už krūmoVaikai žiūri į tolį, laikosi

Gudrus lapė žiūridelnu per antakius, posūkius.

Mes apgausime lapęBėgimas ant kojų pirštų.

Bėgime ant kojų pirštų galų.

Čia vilkų jaunikliai išlenkė nugarasSulenkite nugarą į priekį

Ir jie šiek tiek pašoko.Lengvas pašokimas aukštyn

Imituojame zuikįDelnai ant galvos, šokinėti.

Išdykęs neklaužada berniukas.

Bet žaidimas baigėsi